Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:29

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 7 cu cifrele rezultate din dezbateri
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:336 87 64 36 - 19 15 24 35 29 19 - 6 2
- voturi pentru (DA):258 87 64 - - 19 15 1 35 29 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):77 - - 36 - - - 22 - - 17 - - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
16. Balan Ioan deputat PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
18. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
19. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
24. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
25. Băltărețu Viorel deputat USR NU
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
31. Bica Dănuț senator PNL DA
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
33. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
35. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
37. Bob Virgil Marius senator USR NU
38. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
39. Bodea Marius senator USR NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
41. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
42. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
44. Brătescu Liviu senator PNL DA
45. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
49. Bulai Iulian deputat USR NU
50. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
51. Burciu Cristina deputat PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
53. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
54. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
56. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
57. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
61. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
64. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
65. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Constantin Daniel deputat PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
71. Crețu Gabriela senator PSD DA
72. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
77. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
78. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
81. Cupșa Ioan deputat PNL DA
82. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
83. Dancă Ionel deputat - NU
84. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
85. Dehelean Silviu deputat USR NU
86. Deneș Ioan senator PSD DA
87. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
88. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
89. Dogariu Eugen senator PSD DA
90. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
91. Dragu Anca Dana senator USR NU
92. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
93. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
94. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
95. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
96. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
97. Farago Petru deputat UDMR DA
98. Fădor Angelica deputat PNL DA
99. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
100. Fălcoi Nicu deputat USR NU
101. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
102. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
103. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
104. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
105. Firea Gabriela senator PSD DA
106. Firu Stela senator PNL DA
107. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
108. Floroiu Ionel deputat PSD DA
109. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
110. Furtună Mirela deputat PSD DA
111. Gál Károly deputat UDMR DA
112. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
114. Genoiu Mihail senator PSD DA
115. Georgescu Laura senator PSD DA
116. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
117. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Ghica Cristian senator USR NU
120. Giugea Nicolae deputat PNL DA
121. Giurgiu Adrian deputat USR NU
122. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
123. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
124. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
125. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
126. Gudu Michael deputat PNL DA
127. Guran Virgil senator PNL DA
128. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
130. Havârneanu Filip deputat USR NU
131. Hărătău Elena deputat PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
133. Humelnicu Marius senator PSD DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
135. Huțu Alexandra deputat PSD DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
137. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
139. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
140. Ilie Victor deputat USR NU
141. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
142. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
143. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
144. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
145. Iordache Ion senator PNL DA
146. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
147. Kelemen Attila deputat UDMR DA
148. Kiss János deputat PNL DA
149. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
150. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
151. Könczei Csaba deputat UDMR DA
152. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
153. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
154. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
155. László Attila senator UDMR DA
156. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
157. Lazăr Teodor deputat USR NU
158. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
160. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
161. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
162. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
163. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
164. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
165. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
166. Mang Ioan deputat PSD DA
167. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
168. Manta Claudiu deputat PSD DA
169. Mareș Mara deputat PNL DA
170. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
171. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
172. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
173. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
174. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
176. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
177. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
178. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
179. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
180. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
181. Mircea Florin deputat PSD DA
182. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
183. Mirea Siminica senator PSD DA
184. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
185. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
186. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
187. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
188. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
189. Molnar Ervin deputat PNL DA
190. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
191. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
192. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
193. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
194. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
195. Munteanu Remus deputat PSD DA
196. Murariu Oana deputat USR NU
197. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
198. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
199. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
200. Mutu Gabriel senator PSD DA
201. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
202. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
203. Nagy Vasile deputat - NU
204. Nassar Rodica deputat PSD DA
205. Nazare Alexandru senator PNL DA
206. Năcuță Sorin deputat PNL DA
207. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
208. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
209. Neagu Nicolae senator PNL DA
210. Neață Eugen deputat PSD DA
211. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
212. Niță Nicu deputat PSD DA
213. Novak Levente senator UDMR DA
214. Oprinoiu Aurel senator USR NU
215. Orban Ludovic deputat - NU
216. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
217. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
218. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
219. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
220. Panait Radu deputat USR NU
221. Pandea Ciprian senator PNL DA
222. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
223. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
224. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
225. Pălărie Ștefan senator USR NU
226. Pecingină Gheorghe deputat - NU
227. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
228. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
229. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
230. Plăiașu Gabriel deputat - NU
231. Polak Tudor deputat PNL DA
232. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
233. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
234. Popa Alexandru deputat PNL DA
235. Popa Maricel senator PSD DA
236. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
237. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
238. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
239. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
240. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
241. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
242. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
243. Postică Andrei senator USR DA
244. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
245. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
246. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
247. Prunean Alin-Costel deputat - NU
248. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
249. Puiu Ovidiu senator PSD DA
250. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
251. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
252. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
253. Răducanu Sebastian senator PSD DA
254. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
255. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
256. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
257. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
258. Roman Nicolae deputat - Abținere
259. Roșca Mircea deputat PNL DA
260. Rotaru Ion senator PSD DA
261. Rujan Dumitru deputat PNL DA
262. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
263. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
264. Salan Viorel deputat PSD DA
265. Sandu Viorica deputat PSD DA
266. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
267. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
268. Scarlat George senator PNL DA
269. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
270. Seres Dénes deputat UDMR DA
271. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
272. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
273. Solomon Adrian deputat PSD DA
274. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
275. Stan Ioan senator PSD DA
276. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
277. Stancu Paul deputat PSD DA
278. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
279. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
280. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
281. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
282. Stoica Diana deputat USR NU
283. Stoica Elena deputat PSD DA
284. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
285. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
286. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
287. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
288. Szabó Ödön deputat UDMR DA
289. Șandru Cosmin deputat PNL DA
290. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
291. Șișcu George deputat PNL DA
292. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
293. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
294. Șoptică Costel deputat PNL DA
295. Șovăială Constantin deputat - NU
296. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
297. Tănase Antonel deputat - NU
298. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
299. Tătaru Nelu deputat PNL DA
300. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
301. Terente Eugen deputat USR NU
302. Thellmann Christine deputat PNL DA
303. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
304. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
305. Toma Ilie deputat PSD DA
306. Toma Vasilică deputat PSD DA
307. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
308. Trăilă Cristina deputat PNL DA
309. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
310. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
311. Tudorache Daniel deputat PSD DA
312. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
313. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
314. Turos Lóránd senator UDMR DA
315. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
316. Țachianu Marian deputat PSD DA
317. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
318. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
319. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
320. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
321. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
322. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
323. Veștea Mihail senator PNL DA
324. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
325. Vicol Costel senator USR NU
326. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
327. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
328. Vlașin Sorin senator PSD DA
329. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
330. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
331. Weber Mihai deputat PSD DA
332. Wiener Adrian deputat USR NU
333. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
334. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
336. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 23 mai 2024, 21:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro