Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:28

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 11
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:318 87 58 32 - 19 14 20 37 23 20 - 6 2
- voturi pentru (DA):247 87 58 1 - 19 14 - 37 23 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):70 - - 31 - - - 19 - - 18 - - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Bica Dănuț senator PNL DA
28. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
29. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
31. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
33. Bob Virgil Marius senator USR NU
34. Bodea Marius senator USR NU
35. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
36. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
37. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
39. Brătescu Liviu senator PNL DA
40. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
44. Bulai Iulian deputat USR NU
45. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
46. Burciu Cristina deputat PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
48. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
50. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
51. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
54. Cernic Sebastian senator USR NU
55. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
56. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
58. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
59. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
60. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
61. Cîtea Vasile deputat PSD DA
62. Constantin Daniel deputat PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
64. Crețu Gabriela senator PSD DA
65. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
67. Cristian Brian deputat USR NU
68. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
70. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
71. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
72. Csoma Botond deputat UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
74. Cupșa Ioan deputat PNL DA
75. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
76. Dancă Ionel deputat - NU
77. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
78. Dehelean Silviu deputat USR NU
79. Deneș Ioan senator PSD DA
80. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
81. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
82. Dîncu Vasile senator PSD DA
83. Dogariu Eugen senator PSD DA
84. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
85. Dragu Anca Dana senator USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
89. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
90. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
91. Farago Petru deputat UDMR DA
92. Fădor Angelica deputat PNL DA
93. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
94. Fălcoi Nicu deputat USR NU
95. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
96. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
97. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
98. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
99. Firea Gabriela senator PSD DA
100. Firu Stela senator PNL DA
101. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
102. Floroiu Ionel deputat PSD DA
103. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
104. Furtună Mirela deputat PSD DA
105. Gál Károly deputat UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
108. Genoiu Mihail senator PSD DA
109. Georgescu Laura senator PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
112. Ghica Cristian senator USR NU
113. Giugea Nicolae deputat PNL DA
114. Giurgiu Adrian deputat USR NU
115. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
116. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
118. Gudu Michael deputat PNL DA
119. Guran Virgil senator PNL DA
120. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
121. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
122. Havârneanu Filip deputat USR NU
123. Hărătău Elena deputat PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
125. Humelnicu Marius senator PSD DA
126. Huțu Alexandra deputat PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
128. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
130. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
131. Ilie Victor deputat USR NU
132. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
134. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
135. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
136. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
137. Ivan Dan senator USR NU
138. Kelemen Attila deputat UDMR DA
139. Kiss János deputat PNL DA
140. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
141. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
142. Könczei Csaba deputat UDMR DA
143. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
146. László Attila senator UDMR DA
147. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
148. Lazăr Teodor deputat USR NU
149. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
152. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
155. Mang Ioan deputat PSD DA
156. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
157. Manta Claudiu deputat PSD DA
158. Mareș Mara deputat PNL DA
159. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
161. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
162. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
163. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
165. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
166. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
167. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
168. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
169. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
170. Mina Marian deputat PSD DA
171. Mircea Florin deputat PSD DA
172. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
173. Mirea Siminica senator PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
175. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
176. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
177. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
179. Molnar Ervin deputat PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
181. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
182. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
183. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
184. Munteanu Remus deputat PSD DA
185. Murariu Oana deputat USR NU
186. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
187. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
188. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
189. Mutu Gabriel senator PSD DA
190. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
191. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
192. Nagy Vasile deputat - NU
193. Nassar Rodica deputat PSD DA
194. Nazare Alexandru senator PNL DA
195. Năcuță Sorin deputat PNL DA
196. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
197. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
198. Neagu Nicolae senator PNL DA
199. Neață Eugen deputat PSD DA
200. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
201. Niță Nicu deputat PSD DA
202. Novak Levente senator UDMR DA
203. Oprinoiu Aurel senator USR NU
204. Orban Ludovic deputat - NU
205. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
206. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
207. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
208. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
209. Panait Radu deputat USR NU
210. Pandea Ciprian senator PNL DA
211. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
212. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
213. Pălărie Ștefan senator USR NU
214. Pecingină Gheorghe deputat - NU
215. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
216. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
217. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
218. Plăiașu Gabriel deputat - NU
219. Polak Tudor deputat PNL DA
220. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
221. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
222. Popa Alexandru deputat PNL DA
223. Popa Maricel senator PSD DA
224. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
225. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
227. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
228. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
229. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
230. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
231. Postică Andrei senator USR DA
232. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
233. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
234. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
235. Prunean Alin-Costel deputat - NU
236. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
237. Puiu Ovidiu senator PSD DA
238. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
239. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
240. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
241. Răducanu Sebastian senator PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
243. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
244. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
245. Roman Nicolae deputat - Abținere
246. Roșca Mircea deputat PNL DA
247. Rotaru Ion senator PSD DA
248. Rujan Dumitru deputat PNL DA
249. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
250. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
251. Salan Viorel deputat PSD DA
252. Sandu Viorica deputat PSD DA
253. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
254. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
255. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
256. Seres Dénes deputat UDMR DA
257. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
258. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
259. Solomon Adrian deputat PSD DA
260. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
261. Stan Ioan senator PSD DA
262. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
263. Stancu Paul deputat PSD DA
264. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
265. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
266. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
267. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
268. Stoica Elena deputat PSD DA
269. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
270. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
271. Stroe Felix senator PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
273. Szabó Ödön deputat UDMR DA
274. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
275. Șișcu George deputat PNL DA
276. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
277. Șoptică Costel deputat PNL DA
278. Șovăială Constantin deputat - NU
279. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
280. Tănase Antonel deputat - NU
281. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
282. Tătaru Nelu deputat PNL DA
283. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
284. Thellmann Christine deputat PNL DA
285. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
286. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
287. Toma Ilie deputat PSD DA
288. Toma Vasilică deputat PSD DA
289. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
290. Trăilă Cristina deputat PNL DA
291. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
292. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
293. Tudorache Daniel deputat PSD DA
294. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
295. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
296. Turos Lóránd senator UDMR DA
297. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
298. Țachianu Marian deputat PSD DA
299. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
300. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
301. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
302. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
303. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
304. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
305. Veștea Mihail senator PNL DA
306. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
307. Vicol Costel senator USR NU
308. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
309. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
310. Vlașin Sorin senator PSD DA
311. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
312. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
313. Weber Mihai deputat PSD DA
314. Wiener Adrian deputat USR NU
315. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
316. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
318. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 18 mai 2024, 19:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro