Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:25

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 10
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:322 88 59 35 - 18 15 22 37 24 16 - 5 3
- voturi pentru (DA):249 88 59 - - 18 15 1 37 23 3 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):71 - - 35 - - - 20 - - 13 - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
18. Barna Ilie Dan deputat USR NU
19. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
20. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
21. Băltărețu Viorel deputat USR NU
22. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
23. Bende Sándor deputat UDMR DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
26. Bica Dănuț senator PNL DA
27. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
29. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
31. Bob Virgil Marius senator USR NU
32. Bodea Marius senator USR NU
33. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
34. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
35. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
37. Brătescu Liviu senator PNL DA
38. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bulai Iulian deputat USR NU
43. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
44. Burciu Cristina deputat PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
46. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
47. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
49. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
50. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
53. Cernic Sebastian senator USR NU
54. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
55. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
56. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
57. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
58. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
59. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
60. Cîtea Vasile deputat PSD DA
61. Constantin Daniel deputat PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
66. Cristian Brian deputat USR NU
67. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
69. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
70. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
72. Cupșa Ioan deputat PNL DA
73. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
74. Dancă Ionel deputat - NU
75. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
76. Dehelean Silviu deputat USR NU
77. Deneș Ioan senator PSD DA
78. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
79. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
80. Dîncu Vasile senator PSD DA
81. Dogariu Eugen senator PSD DA
82. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
83. Dragu Anca Dana senator USR NU
84. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
87. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
88. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
89. Farago Petru deputat UDMR DA
90. Fădor Angelica deputat PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
92. Fălcoi Nicu deputat USR NU
93. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
94. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
95. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
96. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
97. Firea Gabriela senator PSD DA
98. Firu Stela senator PNL DA
99. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
100. Floroiu Ionel deputat PSD DA
101. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
102. Furtună Mirela deputat PSD DA
103. Gál Károly deputat UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
106. Genoiu Mihail senator PSD DA
107. Georgescu Laura senator PSD DA
108. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
109. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
111. Ghica Cristian senator USR NU
112. Giugea Nicolae deputat PNL DA
113. Giurgiu Adrian deputat USR NU
114. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
115. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
116. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
117. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
118. Gudu Michael deputat PNL DA
119. Guran Virgil senator PNL DA
120. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
121. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
122. Hatos Adrian senator PNL DA
123. Havârneanu Filip deputat USR NU
124. Hărătău Elena deputat PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
126. Humelnicu Marius senator PSD DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
128. Huțu Alexandra deputat PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
130. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
132. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
133. Ilie Victor deputat USR NU
134. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
136. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
137. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
138. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
139. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
140. Kelemen Attila deputat UDMR DA
141. Kiss János deputat PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
143. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
144. Könczei Csaba deputat UDMR DA
145. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
146. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
147. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
148. László Attila senator UDMR DA
149. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
150. Lazăr Teodor deputat USR NU
151. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
152. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
153. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
154. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
155. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
156. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
157. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
158. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
159. Mang Ioan deputat PSD DA
160. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
161. Manta Claudiu deputat PSD DA
162. Mareș Mara deputat PNL DA
163. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
164. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
165. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
166. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
167. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
168. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
170. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
171. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
172. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
173. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
174. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
175. Mina Marian deputat PSD DA
176. Mircea Florin deputat PSD DA
177. Mirea Siminica senator PSD DA
178. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
179. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
180. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
181. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
182. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
183. Molnar Ervin deputat PNL DA
184. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
185. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
186. Moș Patricia Simina Arina senator PNL -
187. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
188. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
189. Munteanu Remus deputat PSD DA
190. Murariu Oana deputat USR NU
191. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
192. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
193. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
194. Mutu Gabriel senator PSD DA
195. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
196. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
197. Nagy Vasile deputat - NU
198. Nassar Rodica deputat PSD DA
199. Nazare Alexandru senator PNL DA
200. Năcuță Sorin deputat PNL DA
201. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
202. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
203. Neagu Nicolae senator PNL DA
204. Neață Eugen deputat PSD DA
205. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
206. Niță Nicu deputat PSD DA
207. Oprinoiu Aurel senator USR DA
208. Orban Ludovic deputat - NU
209. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
210. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
211. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
212. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
213. Panait Radu deputat USR NU
214. Pandea Ciprian senator PNL DA
215. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
216. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
217. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
218. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
219. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
220. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
221. Plăiașu Gabriel deputat - NU
222. Polak Tudor deputat PNL DA
223. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
224. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
225. Popa Maricel senator PSD DA
226. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
227. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
229. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
230. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
231. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
232. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
233. Postică Andrei senator USR DA
234. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
235. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
236. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
237. Prunean Alin-Costel deputat - NU
238. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
239. Puiu Ovidiu senator PSD DA
240. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
241. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
242. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
243. Răducanu Sebastian senator PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
245. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
246. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
247. Roman Nicolae deputat - Abținere
248. Roșca Mircea deputat PNL DA
249. Rotaru Ion senator PSD DA
250. Rujan Dumitru deputat PNL DA
251. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
252. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
253. Salan Viorel deputat PSD DA
254. Sandu Viorica deputat PSD DA
255. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
256. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
257. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
258. Seres Dénes deputat UDMR DA
259. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
260. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
261. Solomon Adrian deputat PSD DA
262. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
263. Stan Ioan senator PSD DA
264. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
265. Stancu Paul deputat PSD DA
266. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
267. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
268. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
269. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
270. Stoica Diana deputat USR NU
271. Stoica Elena deputat PSD DA
272. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
273. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
274. Stroe Felix senator PSD DA
275. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
276. Szabó Ödön deputat UDMR DA
277. Șandru Cosmin deputat PNL DA
278. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
279. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
280. Șișcu George deputat PNL DA
281. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
282. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
283. Șoptică Costel deputat PNL DA
284. Șovăială Constantin deputat - NU
285. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
286. Tănase Antonel deputat - NU
287. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
288. Tătaru Nelu deputat PNL DA
289. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
290. Terente Eugen deputat USR NU
291. Thellmann Christine deputat PNL DA
292. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
293. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
294. Toma Ilie deputat PSD DA
295. Toma Vasilică deputat PSD DA
296. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
297. Trăilă Cristina deputat PNL DA
298. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
299. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
300. Trufin Lucian senator PSD DA
301. Tudorache Daniel deputat PSD DA
302. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
303. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
304. Turos Lóránd senator UDMR DA
305. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
306. Țachianu Marian deputat PSD DA
307. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
308. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
309. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
310. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
311. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
312. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
313. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
314. Vicol Costel senator USR NU
315. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
316. Vlașin Sorin senator PSD DA
317. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
318. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
319. Weber Mihai deputat PSD DA
320. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
322. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 20 mai 2024, 21:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro