Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:48

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Anexa 4/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:351 89 66 36 - 18 17 23 39 33 21 - 6 3
- voturi pentru (DA):270 89 65 - - 18 17 1 39 33 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):80 - 1 36 - - - 21 - - 19 - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Băltărețu Viorel deputat USR NU
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
31. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
32. Bica Dănuț senator PNL DA
33. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
34. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
36. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
38. Bob Virgil Marius senator USR NU
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius senator USR NU
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
46. Brătescu Liviu senator PNL DA
47. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
48. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
49. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
50. Buican Cristian deputat PNL DA
51. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
52. Bulai Iulian deputat USR NU
53. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
54. Burciu Cristina deputat PNL DA
55. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
56. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
57. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
58. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
59. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
60. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
61. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
62. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
63. Cernic Sebastian senator USR NU
64. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
65. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
67. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
68. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
69. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
70. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
71. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
72. Cîtea Vasile deputat PSD DA
73. Constantin Daniel deputat PNL DA
74. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
76. Crețu Gabriela senator PSD DA
77. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
78. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
79. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
80. Cristian Brian deputat USR NU
81. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
82. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
83. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
84. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
85. Csoma Botond deputat UDMR DA
86. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
87. Cupșa Ioan deputat PNL DA
88. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
89. Dancă Ionel deputat - NU
90. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
91. Dehelean Silviu deputat USR NU
92. Deneș Ioan senator PSD DA
93. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
94. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
95. Dîncu Vasile senator PSD DA
96. Dogariu Eugen senator PSD DA
97. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
98. Dragu Anca Dana senator USR NU
99. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
100. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
101. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
102. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
103. Farago Petru deputat UDMR DA
104. Fădor Angelica deputat PNL DA
105. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
106. Fălcoi Nicu deputat USR NU
107. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
108. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
109. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
110. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
111. Firea Gabriela senator PSD DA
112. Firu Stela senator PNL DA
113. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
114. Floroiu Ionel deputat PSD DA
115. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
116. Furtună Mirela deputat PSD DA
117. Gál Károly deputat UDMR DA
118. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
120. Genoiu Mihail senator PSD DA
121. Georgescu Laura senator PSD DA
122. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
123. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
125. Ghica Cristian senator USR NU
126. Giugea Nicolae deputat PNL DA
127. Giurgiu Adrian deputat USR NU
128. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
129. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
130. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
131. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
132. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
133. Guran Virgil senator PNL DA
134. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
135. Hatos Adrian senator PNL DA
136. Havârneanu Filip deputat USR NU
137. Hărătău Elena deputat PNL DA
138. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
139. Humelnicu Marius senator PSD DA
140. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
141. Huțu Alexandra deputat PSD DA
142. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
143. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
144. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
145. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
146. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
147. Ilie Victor deputat USR NU
148. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
149. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
150. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
151. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
152. Iordache Ion senator PNL DA
153. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
154. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
155. Ivan Dan senator USR NU
156. Kelemen Attila deputat UDMR DA
157. Kiss János deputat PNL DA
158. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
159. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
160. Könczei Csaba deputat UDMR DA
161. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
162. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
163. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
164. László Attila senator UDMR DA
165. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
166. Lazăr Teodor deputat USR NU
167. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
168. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
169. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
170. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
171. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
172. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
173. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
174. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
175. Mang Ioan deputat PSD DA
176. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
177. Mareș Mara deputat PNL DA
178. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
179. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
180. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
181. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
182. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
183. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
184. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
185. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
186. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
187. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
188. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
189. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
190. Mina Marian deputat PSD DA
191. Mircea Florin deputat PSD DA
192. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
193. Mirea Siminica senator PSD DA
194. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
195. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
196. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
197. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
198. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
199. Molnar Ervin deputat PNL DA
200. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
201. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
202. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
203. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
204. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
205. Munteanu Remus deputat PSD DA
206. Murariu Oana deputat USR NU
207. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
208. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
209. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
210. Mutu Gabriel senator PSD DA
211. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
212. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
213. Nagy Vasile deputat - NU
214. Nassar Rodica deputat PSD DA
215. Nazare Alexandru senator PNL DA
216. Năcuță Sorin deputat PNL DA
217. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
218. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
219. Neagu Nicolae senator PNL DA
220. Neață Eugen deputat PSD DA
221. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
222. Niță Nicu deputat PSD DA
223. Novak Levente senator UDMR DA
224. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
225. Oprinoiu Aurel senator USR NU
226. Orban Ludovic deputat - NU
227. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
228. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
229. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
230. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
231. Panait Radu deputat USR NU
232. Pandea Ciprian senator PNL DA
233. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
234. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
235. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
236. Pălărie Ștefan senator USR NU
237. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
238. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
239. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
240. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
241. Plăiașu Gabriel deputat - NU
242. Polak Tudor deputat PNL DA
243. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
244. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
245. Popa Alexandru deputat PNL DA
246. Popa Maricel senator PSD DA
247. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
248. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
249. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
250. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
251. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
252. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
253. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
254. Postică Andrei senator USR DA
255. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
256. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
257. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
258. Prunean Alin-Costel deputat - NU
259. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
260. Puiu Ovidiu senator PSD DA
261. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
262. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
263. Răducanu Sebastian senator PSD DA
264. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
265. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
266. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
267. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
268. Roman Nicolae deputat - Abținere
269. Roșca Mircea deputat PNL DA
270. Rotaru Ion senator PSD DA
271. Rujan Dumitru deputat PNL DA
272. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
273. Salan Viorel deputat PSD DA
274. Sandu Viorica deputat PSD DA
275. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
276. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
277. Scarlat George senator PNL DA
278. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
279. Seres Dénes deputat UDMR DA
280. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
281. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
282. Solomon Adrian deputat PSD DA
283. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
284. Stan Ioan senator PSD DA
285. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
286. Stancu Paul deputat PSD DA
287. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
288. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
289. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
290. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
291. Stoian Maria deputat PNL DA
292. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
293. Stoica Diana deputat USR NU
294. Stoica Elena deputat PSD DA
295. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
296. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
297. Stroe Felix senator PSD DA
298. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
299. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
300. Szabó Ödön deputat UDMR DA
301. Șandru Cosmin deputat PNL DA
302. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
303. Șișcu George deputat PNL DA
304. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
305. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
306. Șoptică Costel deputat PNL DA
307. Șovăială Constantin deputat - NU
308. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
309. Tănase Antonel deputat - NU
310. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
311. Tătaru Nelu deputat PNL DA
312. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
313. Terente Eugen deputat USR NU
314. Thellmann Christine deputat PNL DA
315. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
316. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
317. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
318. Toma Ilie deputat PSD DA
319. Toma Vasilică deputat PSD DA
320. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
321. Trăilă Cristina deputat PNL DA
322. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
323. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
324. Trufin Lucian senator PSD DA
325. Tudorache Daniel deputat PSD DA
326. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
327. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
328. Turos Lóránd senator UDMR DA
329. Țachianu Marian deputat PSD DA
330. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
331. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
332. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
333. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
334. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
335. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
336. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
337. Veștea Mihail senator PNL DA
338. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
339. Vicol Costel senator USR NU
340. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
341. Vîlceanu Dan deputat - NU
342. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
343. Vlașin Sorin senator PSD DA
344. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
345. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
346. Wiener Adrian deputat USR NU
347. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
348. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
349. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
350. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
351. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 mai 2024, 8:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro