Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:39

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Cap II - titlul
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:321 85 58 34 - 16 14 21 35 30 20 - 5 3
- voturi pentru (DA):254 85 58 - - 16 14 7 35 30 2 - 5 2
- voturi împotrivă (NU):63 - - 34 - - - 10 - - 18 - - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
13. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
19. Barbu Costel deputat PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
24. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
25. Băltărețu Viorel deputat USR NU
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
30. Bica Dănuț senator PNL DA
31. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
32. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
34. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
36. Bob Virgil Marius senator USR NU
37. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
38. Bodea Marius senator USR NU
39. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
40. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
43. Brătescu Liviu senator PNL DA
44. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
48. Bulai Iulian deputat USR NU
49. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
50. Burciu Cristina deputat PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
52. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
53. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
59. Cernic Sebastian senator USR NU
60. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
61. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
68. Cîtea Vasile deputat PSD DA
69. Constantin Daniel deputat PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
72. Crețu Gabriela senator PSD DA
73. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
74. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
76. Cristian Brian deputat USR NU
77. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
78. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
79. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
80. Csoma Botond deputat UDMR DA
81. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
82. Cupșa Ioan deputat PNL DA
83. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
84. Dancă Ionel deputat - -
85. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
86. Dehelean Silviu deputat USR NU
87. Deneș Ioan senator PSD DA
88. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
89. Dîncu Vasile senator PSD DA
90. Dogariu Eugen senator PSD DA
91. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
92. Dragu Anca Dana senator USR NU
93. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
94. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
95. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
96. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
97. Farago Petru deputat UDMR DA
98. Fădor Angelica deputat PNL DA
99. Fălcoi Nicu deputat USR NU
100. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
101. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
102. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
103. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
104. Firea Gabriela senator PSD DA
105. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
106. Floroiu Ionel deputat PSD DA
107. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
108. Furtună Mirela deputat PSD DA
109. Gál Károly deputat UDMR DA
110. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
112. Georgescu Laura senator PSD DA
113. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
114. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
116. Ghica Cristian senator USR NU
117. Giugea Nicolae deputat PNL DA
118. Giurgiu Adrian deputat USR NU
119. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
120. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
122. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
124. Guran Virgil senator PNL DA
125. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
126. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
127. Havârneanu Filip deputat USR NU
128. Hărătău Elena deputat PNL DA
129. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
130. Humelnicu Marius senator PSD DA
131. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
132. Huțu Alexandra deputat PSD DA
133. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
134. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
135. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
136. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
137. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
138. Ilie Victor deputat USR NU
139. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
140. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
141. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
142. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
143. Iordache Ion senator PNL DA
144. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
145. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
146. Ivan Dan senator USR NU
147. Kiss János deputat PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
149. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
150. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
151. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
152. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
153. Lazăr Teodor deputat USR NU
154. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
155. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
156. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
157. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
158. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
159. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
160. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
161. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
162. Mareș Mara deputat PNL DA
163. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
164. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
165. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
166. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
170. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
171. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
172. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
173. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
174. Mina Marian deputat PSD DA
175. Mircea Florin deputat PSD DA
176. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
177. Mirea Siminica senator PSD DA
178. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
179. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
180. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
181. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
182. Molnar Ervin deputat PNL DA
183. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
184. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
185. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
186. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
187. Munteanu Remus deputat PSD DA
188. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
189. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
190. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
191. Mutu Gabriel senator PSD DA
192. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
193. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
194. Nagy Vasile deputat - NU
195. Nassar Rodica deputat PSD DA
196. Nazare Alexandru senator PNL DA
197. Năcuță Sorin deputat PNL DA
198. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
199. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
200. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
201. Neagu Nicolae senator PNL DA
202. Neață Eugen deputat PSD DA
203. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
204. Niță Nicu deputat PSD DA
205. Novak Levente senator UDMR DA
206. Oprinoiu Aurel senator USR NU
207. Orban Ludovic deputat - NU
208. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
209. Panait Radu deputat USR NU
210. Pandea Ciprian senator PNL DA
211. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
212. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
213. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
214. Pălărie Ștefan senator USR NU
215. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
216. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
217. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
218. Plăiașu Gabriel deputat - -
219. Polak Tudor deputat PNL DA
220. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
221. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
222. Popa Alexandru deputat PNL DA
223. Popa Maricel senator PSD DA
224. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
225. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
226. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
227. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
228. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
229. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
230. Postică Andrei senator USR DA
231. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
232. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
233. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
234. Prunean Alin-Costel deputat - DA
235. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
236. Puiu Ovidiu senator PSD DA
237. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
238. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
239. Răducanu Sebastian senator PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
241. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
242. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
243. Roman Nicolae deputat - Abținere
244. Roșca Mircea deputat PNL DA
245. Rotaru Ion senator PSD DA
246. Rujan Dumitru deputat PNL DA
247. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
248. Salan Viorel deputat PSD DA
249. Sandu Viorica deputat PSD DA
250. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
251. Scarlat George senator PNL DA
252. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
253. Seres Dénes deputat UDMR DA
254. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
255. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
256. Solomon Adrian deputat PSD DA
257. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
258. Stan Ioan senator PSD DA
259. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
260. Stancu Paul deputat PSD DA
261. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
262. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
263. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
264. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
265. Stoian Maria deputat PNL DA
266. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
267. Stoica Diana deputat USR NU
268. Stoica Elena deputat PSD DA
269. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
270. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
271. Stroe Felix senator PSD DA
272. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
273. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
274. Szabó Ödön deputat UDMR DA
275. Șandru Cosmin deputat PNL DA
276. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
277. Șișcu George deputat PNL DA
278. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
279. Șoptică Costel deputat PNL DA
280. Șovăială Constantin deputat - NU
281. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
282. Tănase Antonel deputat - NU
283. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
284. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - DA
285. Terente Eugen deputat USR NU
286. Thellmann Christine deputat PNL DA
287. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
288. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
289. Toda Daniel-Liviu deputat - Abținere
290. Toma Ilie deputat PSD DA
291. Toma Vasilică deputat PSD DA
292. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
293. Trăilă Cristina deputat PNL DA
294. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
295. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
296. Tudorache Daniel deputat PSD DA
297. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
298. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - DA
299. Turos Lóránd senator UDMR DA
300. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
301. Țachianu Marian deputat PSD DA
302. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
303. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
304. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
305. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
306. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
307. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
308. Veștea Mihail senator PNL DA
309. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
310. Vicol Costel senator USR NU
311. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
312. Vîlceanu Dan deputat - NU
313. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
314. Vlașin Sorin senator PSD DA
315. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
316. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
317. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
318. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
319. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
320. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
321. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 23 mai 2024, 22:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro