Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.10.2023 > 16:35 Versiunea pentru printare
Luni, 23 octombrie 2023, ora 16:35

Subiect vot: Vot final - PHCD 59/2023 - Vot final
PHC 59/2023 privind completarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:211 62 46 30 27 14 11 21
- voturi pentru (DA):209 62 46 30 27 14 11 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Aelenei Dănuț AUR DA
2. Albișteanu Mihail AUR DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad - DA
23. Berescu Monica-Elena USR DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR DA
26. Borta Raluca-Maria AUR DA
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Burciu Cristina PNL DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Cambera Oana-Alexandra - DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chichirău Cosette-Paula - DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciornei Radu Tudor USR DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Coarnă Dumitru AUR DA
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Cozma Adrian-Felician PNL DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Crîstici Ognean Minoritati DA
55. Crușoveanu Marian PNL DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Damian Romulus-Marius PSD DA
59. Dancă Ionel - -
60. Dămureanu Ringo AUR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Enachi Raisa AUR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Florea Daniel - DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Flucuș Dumitru AUR DA
70. Focșa Dumitru-Viorel - DA
71. Gál Károly UDMR DA
72. Gavrilă Anamaria - DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
76. Gheorghiu Bogdan PNL DA
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
78. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
79. Giugea Nicolae PNL DA
80. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
81. Gliga Dumitrița PSD DA
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
83. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
84. Grosaru Andi-Gabriel - DA
85. Gudu Michael PNL DA
86. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Horga Maria-Gabriela PNL DA
89. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
90. Huțu Alexandra PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ichim Cristian-Paul - DA
93. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
94. Ilie Victor USR DA
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
98. Kelemen Attila UDMR DA
99. Kiss János PNL DA
100. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
101. Könczei Csaba UDMR DA
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
104. Lasca Mihai Ioan - DA
105. Lazăr Ion-Marian USR DA
106. Lazăr Teodor USR DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
110. Lupu Andrei-Răzvan - DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
114. Mang Ioan PSD DA
115. Manta Claudiu PSD DA
116. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
117. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
118. Mărculescu Dumitru PNL DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Miftode Marius-Andrei USR DA
121. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
122. Miklós Zoltán UDMR DA
123. Mina Marian PSD DA
124. Mircea Florin PSD DA
125. Miruță Radu-Dinel USR DA
126. Mitrea Dumitrina AUR DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
129. Molnar Radu-Iulian USR DA
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
131. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
132. Munteanu Remus PSD DA
133. Murariu Oana USR DA
134. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
135. Mușoiu Ștefan PSD DA
136. Nacov Gheorghe Minoritati DA
137. Nagy Szabolcs UDMR DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năcuță Sorin PNL DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
142. Neagu Denisa-Elena USR DA
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Özmen Oana-Marciana PNL DA
149. Panait Radu USR DA
150. Paraschiv Rodica PSD DA
151. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
152. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Piper-Savu Florin PSD DA
155. Pop Darius AUR DA
156. Pop Rareș Tudor USR DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
159. Predescu Ana-Loredana PSD DA
160. Presură Alexandra PSD DA
161. Prună Cristina-Mădălina USR DA
162. Prunean Alin-Costel - DA
163. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
164. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
165. Rizea Cristina Camelia - DA
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
167. Roman Nicolae - DA
168. Rujan Dumitru PNL DA
169. Salan Viorel PSD DA
170. Sandu Viorica PSD DA
171. Sas Lóránt-Zoltan - DA
172. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
173. Scripnic Lilian AUR DA
174. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Simion George-Nicolae AUR DA
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Stancu Ionel Minoritati DA
179. Stoian Maria PNL DA
180. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
181. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
182. Stoica Elena PSD DA
183. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
184. Szabó Ödön UDMR DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
186. Șerban Gianina AUR DA
187. Șimon Gheorghe PSD DA
188. Șișcu George PNL DA
189. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
190. Șoldan Gheorghe PSD DA
191. Șovăială Constantin - DA
192. Tanasă Dan AUR DA
193. Tătaru Nelu PNL DA
194. Terente Eugen USR DA
195. Thellmann Christine PNL DA
196. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
197. Toda Daniel-Liviu - DA
198. Toma Ilie PSD DA
199. Toma Vasilică PSD DA
200. Trăilă Cristina PNL DA
201. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
202. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
203. Tuță George-Cristian PNL DA
204. Țachianu Marian PSD DA
205. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
206. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
207. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
208. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
209. Volosatîi Boris AUR DA
210. Wiener Adrian USR DA
211. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 aprilie 2024, 20:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro