Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2023 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 25 aprilie 2023, ora 12:37

Subiect vot: Vot final
PHC 14/2023 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor privind progresele înregistrate în direcția realizării Spațiului european al educației COM(2022)700
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:260 92 54 32 22 15 16 29
- voturi pentru (DA):217 91 54 31 - 15 16 10
- voturi împotrivă (NU):30 - - 1 22 - - 7
- abțineri:13 1 - - - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR NU
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR NU
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR NU
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chira Claudiu-Martin - Abținere
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Coarnă Dumitru - NU
56. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
57. Constantin Daniel PNL DA
58. Cozma Adrian-Felician PNL DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - Abținere
66. Dămureanu Ringo AUR NU
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Enachi Raisa AUR NU
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR DA
77. Fechet Mircea PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Daniel - DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR NU
85. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - NU
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin - NU
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Gliga Dumitrița PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel - DA
104. Gudu Michael PNL DA
105. Hajdu Gábor UDMR DA
106. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
107. Havârneanu Filip USR DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ichim Cristian-Paul - DA
115. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
116. Ilie Victor USR DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
121. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
122. Kiss János PNL DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Könczei Csaba UDMR DA
126. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
127. Lasca Mihai Ioan - NU
128. Lazăr Ion-Marian USR DA
129. Lazăr Teodor USR DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
133. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
134. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
135. Lupu Andrei-Răzvan - DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Miftode Marius-Andrei USR DA
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Miruță Radu-Dinel USR DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Molnar Radu-Iulian USR DA
154. Morar Olivia-Diana PNL DA
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Murariu Oana USR DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nagy Vasile - Abținere
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - Abținere
168. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian - DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Panait Radu USR DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pavelescu Nicolae PSD DA
175. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
176. Pecingină Gheorghe PNL DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Plăiașu Gabriel - Abținere
181. Polak Tudor PNL DA
182. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
183. Pop Darius AUR NU
184. Pop Rareș Tudor USR DA
185. Popa Radu Mihai PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
192. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Nicolae - NU
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Rujan Dumitru PNL DA
198. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
199. Salan Viorel PSD DA
200. Sandu Viorica PSD DA
201. Scripnic Lilian AUR NU
202. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Simion George-Nicolae AUR NU
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stancu Paul PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stângă George-Cătălin PNL DA
211. Stoian Maria PNL DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
214. Stoica Elena PSD DA
215. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
216. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șandru Cosmin PNL DA
219. Șerban Gianina AUR NU
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
223. Șoldan Gheorghe PSD DA
224. Șoptică Costel PNL DA
225. Șovăială Constantin - Abținere
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Tanasă Dan AUR NU
228. Tănase Antonel - Abținere
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
231. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
232. Terente Eugen USR DA
233. Thellmann Christine PNL DA
234. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
235. Tobă Francisc - NU
236. Todosiu Beniamin USR DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Toma Vasilică PSD DA
239. Trăilă Cristina PNL DA
240. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
241. Tudorache Daniel PSD DA
242. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
243. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
250. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL DA
254. Volosatîi Boris AUR NU
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR DA
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 aprilie 2024, 21:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro