Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2023 > 11:36 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2023, ora 11:36

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.74/2020 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 11/2023).
PHC 11/2023 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:275 93 60 38 23 15 15 31
- voturi pentru (DA):261 93 60 38 23 15 15 17
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 2
- abțineri:12 - - - - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - NU
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Ciubuc Ciprian - DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Coarnă Dumitru - DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Constantin Daniel PNL DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dancă Ionel - Abținere
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Fechet Mircea PNL DA
76. Feodor Silviu Minoritati DA
77. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Focșa Dumitru-Viorel - DA
83. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Anamaria - DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin - DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Giurgiu Adrian USR DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grosaru Andi-Gabriel - DA
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
103. Havârneanu Filip USR DA
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George - Abținere
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lasca Mihai Ioan - DA
126. Lazăr Ion-Marian USR DA
127. Lazăr Teodor USR DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
131. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
132. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
133. Lupu Andrei-Răzvan - DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Mang Ioan PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
139. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
140. Mărculescu Dumitru PNL DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Miftode Marius-Andrei USR DA
144. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
145. Miklós Zoltán UDMR DA
146. Mina Marian PSD DA
147. Mircea Florin PSD DA
148. Miruță Radu-Dinel USR DA
149. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR DA
152. Morar Olivia-Diana PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Murariu Oana USR DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nagy Vasile AUR DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năcuță Sorin PNL DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
165. Neagu Denisa-Elena USR DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Orban Ludovic - NU
170. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana PNL DA
173. Paladi George-Adrian - DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Panait Radu USR DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pavelescu Nicolae PSD DA
178. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
179. Pecingină Gheorghe PNL DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Piper-Savu Florin PSD DA
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
184. Plăiașu Gabriel - Abținere
185. Polak Tudor PNL DA
186. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
187. Pop Darius AUR DA
188. Pop Rareș Tudor USR DA
189. Popa Alexandru PNL DA
190. Popa Radu Mihai PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Dan-Cristian PSD DA
193. Popescu Pavel PNL DA
194. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
195. Popica Eduard-Andrei PSD DA
196. Predescu Ana-Loredana PSD DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
199. Prunean Alin-Costel - DA
200. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
201. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
202. Rizea Cristina Camelia - DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Nicolae - Abținere
206. Roșca Mircea PNL DA
207. Rujan Dumitru PNL DA
208. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
209. Salan Viorel PSD DA
210. Sandu Viorica PSD DA
211. Sas Lóránt-Zoltan - DA
212. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
213. Scripnic Lilian AUR DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion George-Nicolae AUR DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stancu Paul PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Vetuța PNL DA
224. Stângă George-Cătălin PNL DA
225. Stoian Maria PNL DA
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
228. Stoica Diana USR DA
229. Stoica Elena PSD DA
230. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Șerban Gianina AUR DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
236. Șoldan Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șovăială Constantin - Abținere
239. Ștefan Ion - Abținere
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tanasă Dan AUR DA
242. Tănase Antonel - Abținere
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Tătaru Nelu PNL DA
245. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
246. Terente Eugen USR DA
247. Thellmann Christine PNL DA
248. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
249. Tobă Francisc - DA
250. Toda Daniel-Liviu - DA
251. Todosiu Beniamin USR DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Toma Vasilică PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tuță George-Cristian PNL DA
260. Țachianu Marian PSD DA
261. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
262. Țoiu Oana-Silvia USR DA
263. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
265. Varga Glad-Aurel PNL DA
266. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
267. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
268. Vîlceanu Dan PNL DA
269. Volosatîi Boris AUR DA
270. Vulpescu Ioan PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Wiener Adrian USR DA
273. Zakarias Zoltán UDMR DA
274. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 aprilie 2024, 20:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro