Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2007 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 5 iunie 2007, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 301/2007 privind modificarea și completarea Legii privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune nr. 41/1994 republicată, cu modificările și completările ulterioare
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:204 64 33 14 37 17 7 13 19
- voturi pentru (DA):153 64 33 14 - 17 6 12 7
- voturi împotrivă (NU):47 - - - 36 - 1 - 10
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
14. Băeșu George PSD DA
15. Becșenescu Dumitru PD-L NU
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L NU
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Buzatu Dan Horațiu - NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
38. Ciontu Corneliu - NU
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Codîrlă Liviu PRM DA
42. Constantinescu Anca PD-L NU
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dobre Traian PNL DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Liana Minoritati -
51. Dumitrescu Zamfir - DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Dumitru Ion PSD DA
55. Dușa Mircea PSD DA
56. Duțu Stelian PD-L NU
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PC DA
59. Fenechiu Relu PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Georgescu Filip PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Godja Petru PSD DA
73. Gonțea Ion PD-L NU
74. Grigore Dan PD-L NU
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Gușă Cozmin Horea - DA
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
79. Hanganu Romeo Octavian PC DA
80. Iancu Iulian PSD DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ifrim Mircea PRM DA
83. Igaș Traian Constantin PD-L NU
84. Ilie Cristian PD-L NU
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
86. Iustian Mircea Teodor - NU
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lificiu Petru - DA
92. Longher Ghervazen Minoritati DA
93. Luchian Ion PNL DA
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Magheru Paul PRM DA
96. Man Mircea PD-L NU
97. Manda Iulian Claudiu PSD DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon - DA
100. Marin Constantin PSD DA
101. Martin Eduard-Stelian PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Máté András-Levente UDMR DA
104. Matei Cătălin Lucian PSD DA
105. Mazăre Alexandru PSD DA
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Meir Nati PD-L NU
110. Merce Ilie PRM DA
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircea Costache PRM DA
113. Mircovici Niculae Minoritati DA
114. Mironescu Laurențiu PD-L NU
115. Mocanu Alexandru PD-L NU
116. Mocanu Vasile PSD DA
117. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
118. Mocioalcă Ion PSD DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Momanu Corneliu - NU
121. Movilă Petru PD-L NU
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Năstase Adrian PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Nedelcu Gabriela PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
129. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oancea Viorel - Abținere
132. Olarean Aurel PD-L NU
133. Oltean Ioan PD-L NU
134. Olteanu Bogdan PNL DA
135. Ovidenie Costel - DA
136. Palăr Ionel PNL DA
137. Pardău Dumitru - NU
138. Păun Nicolae Minoritati DA
139. Petrea Constantin PD-L NU
140. Pop Claudiu Adrian PSD DA
141. Popa Cornel PNL DA
142. Popa Daniela PC DA
143. Popa Nicolae PNL DA
144. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
145. Preda Cezar-Florin PD-L NU
146. Pruteanu Vasile - DA
147. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
148. Pupeză Viorel PSD DA
149. Pușcaș Vasile PSD DA
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Rădulescu Cristian PD-L -
152. Rogin Marius PD-L NU
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
154. Rus Ioan Aurel PRM DA
155. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
156. Sanda Victor PSD DA
157. Sandu Gabriel - NU
158. Sandu-Capră Mihai PNL DA
159. Sasu Ion PSD DA
160. Săniuță Marian-Florian PSD DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Sârb Gheorghe PD-L NU
163. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
164. Scutaru Adrian George PNL DA
165. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
168. Sirețeanu Mihail PSD DA
169. Sóki Béla UDMR DA
170. Soporan Vasile Filip PSD DA
171. Stan Ioan PSD DA
172. Stan Ion PSD DA
173. Stanciu Anghel PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stoica Ion - Abținere
176. Străchinaru Petre PD-L NU
177. Strungă Emil PNL DA
178. Szekely Levente Csaba UDMR DA
179. Știrbeț Cornel - NU
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tabără Valeriu PD-L NU
182. Tamás Sándor UDMR DA
183. Tămagă Constantin PSD DA
184. Tărniceru Petru PSD DA
185. Timar Liviu PSD DA
186. Todoran Pavel PSD DA
187. Toma Florentina Marilena PSD DA
188. Toró Tiberiu UDMR DA
189. Tudor Constantin PC NU
190. Tudor Marcu PRM DA
191. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
192. Ungureanu Petre - NU
193. Ursărescu Dorinel PNL DA
194. Vainer Aurel Minoritati DA
195. Varga Attila UDMR DA
196. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
197. Văsioiu Horia PD-L NU
198. Vlase Petru Gabriel PSD DA
199. Vlădoiu Aurel PSD DA
200. Voicu Cătălin PSD DA
201. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
202. Zaharia Claudius Mihail - NU
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
204. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 februarie 2023, 11:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro