Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2007 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 29 mai 2007, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 348/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr. 75 din 16 iulie 1994 privind arborarea drapelului României, intonarea imnului național și folosirea sigiliilor cu stema României de către autoritățile și instituțiile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 70 33 19 34 14 9 13 21
- voturi pentru (DA):182 66 32 3 33 14 8 13 13
- voturi împotrivă (NU):22 1 1 14 1 - 1 - 4
- abțineri:8 3 - 1 - - - - 4
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC NU
9. Avram Dumitru PRM NU
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Becșenescu Dumitru PD-L DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru - DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Brînză William Gabriel PD-L DA
25. Buciu Angela PRM NU
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buzatu Dan Horațiu - NU
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Câmpanu Liviu PNL DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciontu Corneliu - NU
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Cliveti Minodora PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Corlățean Titus PSD DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Dan Iosif PSD DA
48. Diaconescu Renică PC DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD Abținere
50. Dobre Traian PNL NU
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Dumitru PRM DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dușa Mircea PSD Abținere
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM -
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM NU
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - NU
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Gușă Cozmin Horea - Abținere
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ifrim Mircea PRM DA
85. Igaș Traian Constantin PD-L DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ionescu Daniel PSD DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Kovacs Attila UDMR DA
93. Lakatos Petru UDMR DA
94. Lambrino Radu PD-L DA
95. Lari-Iorga Leonida - NU
96. Lificiu Petru - Abținere
97. Liga Dănuț PD-L DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Luchian Ion PNL DA
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Magheru Paul PRM NU
102. Man Mircea PD-L DA
103. Manda Iulian Claudiu PSD DA
104. Manta Pantelimon - DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mazăre Alexandru PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
116. Mătușa Tudor PRM NU
117. Meir Nati - DA
118. Merce Ilie PRM NU
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM NU
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Mitrea Miron Tudor PSD DA
126. Mînzînă Ion PRM NU
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM NU
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu - DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
140. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
141. Nițulescu Teodor PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Oancea Viorel - DA
144. Olarean Aurel PD-L DA
145. Oltean Ioan PD-L DA
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Pardău Dumitru - DA
150. Pascu Bogdan PC DA
151. Păun Nicolae Minoritati DA
152. Petrea Constantin PD-L DA
153. Pop Claudiu Adrian PSD DA
154. Popescu Florin Aurelian - DA
155. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
156. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
157. Pupeză Viorel PSD DA
158. Pușcaș Vasile PSD DA
159. Pușcă Mircea Valer PNL DA
160. Rădulescu Cristian PD-L DA
161. Rogin Marius PD-L DA
162. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
163. Rus Ioan Aurel PRM NU
164. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
165. Sanda Victor PSD DA
166. Sandu Gabriel - Abținere
167. Sandu-Capră Mihai PNL DA
168. Sasu Ion PSD DA
169. Săniuță Marian-Florian PSD NU
170. Săpunaru Nini PNL DA
171. Sârb Gheorghe PD-L NU
172. Sârbu Marian PSD DA
173. Scutaru Adrian George PNL DA
174. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
177. Sirețeanu Mihail PSD DA
178. Sóki Béla UDMR DA
179. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
180. Stan Ioan PSD DA
181. Stanciu Anghel PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stoica Ion - DA
184. Străchinaru Petre PD-L DA
185. Strungă Emil PNL DA
186. Szekely Levente Csaba UDMR DA
187. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
188. Știucă Alecsandru PSD DA
189. Tabără Valeriu PD-L DA
190. Tamás Sándor UDMR DA
191. Tămagă Constantin PSD DA
192. Tărniceru Petru PSD DA
193. Timar Liviu PSD DA
194. Todoran Pavel PSD DA
195. Toma Florentina Marilena PSD DA
196. Toró Tiberiu UDMR DA
197. Tudor Constantin PC DA
198. Țundrea Ioan PC DA
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
200. Ujeniuc Dragoș - DA
201. Ungureanu Petre - DA
202. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
203. Ursărescu Dorinel PNL DA
204. Vainer Aurel Minoritati DA
205. Varga Attila UDMR DA
206. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
207. Văsioiu Horia PD-L DA
208. Vlădoiu Aurel PSD DA
209. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
210. Zaharia Claudius Mihail - DA
211. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
212. Zegrean Augustin PD-L DA
213. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 februarie 2023, 22:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro