Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 12:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 12:20

Subiect vot: Vot final - Pl-x 33/2016 - Vot final respingere
Respingere PL 33/2016 pentru modificarea articolelor 218-222 din Legea nr.286/2009 privind Codul Penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:294 101 80 51 29 17 14 2
- voturi pentru (DA):188 1 78 51 29 17 12 -
- voturi împotrivă (NU):102 100 - - - - - 2
- abțineri:2 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL -
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD NU
29. Bejinariu Eugen PSD NU
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD NU
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
41. Budăi Marius-Constantin PSD NU
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD NU
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin PNL DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD NU
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD NU
65. Coarnă Dumitru PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD NU
77. Dancă Ionel PNL DA
78. Dămureanu Ringo AUR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD NU
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD NU
87. Enachi Raisa AUR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Feodorov Lucian AUR DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD NU
98. Florea Oana-Consuela PSD NU
99. Floroiu Ionel PSD NU
100. Flucuș Dumitru PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
106. Georgescu Nicolae PSD NU
107. Gheba Daniel-Sorin USR DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Giurgiu Adrian USR DA
113. Gliga Dumitrița PSD NU
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
115. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Halici Nicușor PSD NU
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
122. Havârneanu Filip USR DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
125. Huțu Alexandra PSD NU
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD NU
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul USR DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
132. Intotero Natalia-Elena PSD NU
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Attila UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - NU
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
150. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
151. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD NU
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
155. Mang Ioan PSD NU
156. Manta Claudiu PSD NU
157. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
158. Mărculescu Dumitru PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
160. Miftode Marius-Andrei USR DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD NU
165. Mircea Florin PSD NU
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
175. Munteanu Remus PSD NU
176. Murariu Oana USR DA
177. Muraru Iulian-Alexandru PNL Abținere
178. Nagy Szabolcs UDMR DA
179. Nagy Vasile AUR DA
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
183. Neagu Denisa-Elena USR DA
184. Neață Eugen PSD NU
185. Nechita Aurel PSD NU
186. Niță Nicu PSD NU
187. Olar Corneliu PNL DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
190. Oteșanu Daniela PSD NU
191. Özmen Oana-Marciana USR DA
192. Paladi George-Adrian PSD NU
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Panait Radu USR DA
195. Paraschiv Rodica PSD NU
196. Pavelescu Nicolae PSD NU
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
200. Piper-Savu Florin PSD NU
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Darius AUR DA
206. Pop Rareș Tudor USR DA
207. Popa Alexandru PNL DA
208. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
209. Popescu Dan-Cristian PSD NU
210. Popescu Pavel PNL DA
211. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
212. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
213. Popica Eduard-Andrei PSD NU
214. Predescu Ana-Loredana PSD NU
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
216. Presură Alexandra PSD NU
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
218. Prunean Alin-Costel USR DA
219. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
220. Rafila Alexandru PSD NU
221. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
222. Rizea Cristina Camelia USR DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
224. Roman Florin-Claudiu PNL DA
225. Roman Nicolae AUR DA
226. Rujan Dumitru PNL DA
227. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
228. Salan Viorel PSD NU
229. Sandu Viorica PSD NU
230. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
231. Scripnic Lilian AUR DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion George-Nicolae AUR DA
236. Simonis Alfred - Robert PSD NU
237. Solomon Adrian PSD NU
238. Stancu Paul PSD NU
239. Stativă Irinel Ioan PSD NU
240. Stănescu Vetuța PNL DA
241. Stângă George-Cătălin PNL DA
242. Stoian Maria PNL DA
243. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
244. Stoica Diana USR DA
245. Stoica Elena PSD NU
246. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șandru Cosmin PNL DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
252. Șerban Gianina AUR DA
253. Șimon Gheorghe PSD NU
254. Șișcu George PNL DA
255. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
256. Șoldan Gheorghe PSD NU
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șovăială Constantin PNL DA
259. Tanasă Dan AUR DA
260. Tănase Antonel PNL DA
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
262. Tătaru Nelu PNL DA
263. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
264. Terente Eugen USR DA
265. Thellmann Christine PNL DA
266. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
267. Tobă Francisc - NU
268. Toda Daniel-Liviu USR DA
269. Todosiu Beniamin USR DA
270. Toma Ilie PSD NU
271. Toma Vasilică PSD NU
272. Trăilă Cristina PNL DA
273. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
274. Tudorache Daniel PSD NU
275. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
276. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
277. Turcan Raluca PNL DA
278. Tușa Adriana Diana PSD NU
279. Tuță George-Cristian PNL DA
280. Țachianu Marian PSD NU
281. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
282. Țoiu Oana-Silvia USR DA
283. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
284. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
285. Varga Glad-Aurel PNL DA
286. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
287. Vexler Silviu Minoritati DA
288. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
289. Volosatîi Boris AUR DA
290. Weber Mihai PSD NU
291. Wiener Adrian USR DA
292. Zakarias Zoltán UDMR DA
293. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 5:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro