Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 12:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 12:13

Subiect vot: Vot final - Pl-x 251/2021 - Vot final respingere
Respingere PL 251/2021 pentru modificarea și completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:296 101 79 53 29 17 15 2
- voturi pentru (DA):161 1 77 53 1 17 12 -
- voturi împotrivă (NU):101 98 - - - - 1 2
- abțineri:30 1 - - 28 - 1 -
- nu au votat:4 1 2 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Aelenei Dănuț AUR Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL -
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR Abținere
17. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR Abținere
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD NU
29. Bejinariu Eugen PSD NU
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD NU
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
41. Budăi Marius-Constantin PSD NU
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD NU
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR Abținere
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin PNL DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD NU
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD NU
65. Coarnă Dumitru PSD NU
66. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD NU
77. Dancă Ionel PNL DA
78. Dămureanu Ringo AUR Abținere
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD NU
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD NU
87. Enachi Raisa AUR Abținere
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Feodorov Lucian AUR Abținere
95. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD NU
98. Florea Oana-Consuela PSD NU
99. Floroiu Ionel PSD NU
100. Flucuș Dumitru PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
102. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
106. Georgescu Nicolae PSD NU
107. Gheba Daniel-Sorin USR DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Giurgiu Adrian USR DA
113. Gliga Dumitrița PSD NU
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
115. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Halici Nicușor PSD NU
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
122. Havârneanu Filip USR DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
125. Huțu Alexandra PSD NU
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD NU
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul USR DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
132. Intotero Natalia-Elena PSD NU
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL -
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
137. Kelemen Attila UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - NU
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
150. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
151. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD NU
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
155. Mang Ioan PSD NU
156. Manta Claudiu PSD NU
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
159. Miftode Marius-Andrei USR DA
160. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
162. Miklós Zoltán UDMR DA
163. Mina Marian PSD NU
164. Mircea Florin PSD NU
165. Miruță Radu-Dinel USR DA
166. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
167. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
168. Moisin Radu-Marin PNL DA
169. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
170. Molnar Ervin PNL DA
171. Molnar Radu-Iulian USR DA
172. Morar Olivia-Diana PNL DA
173. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
175. Munteanu Remus PSD NU
176. Murariu Oana USR DA
177. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
178. Nagy Szabolcs UDMR DA
179. Nagy Vasile AUR Abținere
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
183. Neagu Denisa-Elena USR DA
184. Neață Eugen PSD NU
185. Nechita Aurel PSD NU
186. Niță Nicu PSD NU
187. Olar Corneliu PNL DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
190. Oteșanu Daniela PSD NU
191. Özmen Oana-Marciana USR DA
192. Paladi George-Adrian PSD NU
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Panait Radu USR DA
195. Paraschiv Rodica PSD NU
196. Pavelescu Nicolae PSD NU
197. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
200. Piper-Savu Florin PSD NU
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Darius AUR Abținere
206. Pop Rareș Tudor USR DA
207. Popa Alexandru PNL DA
208. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
209. Popescu Dan-Cristian PSD NU
210. Popescu Pavel PNL DA
211. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
212. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
213. Popica Eduard-Andrei PSD NU
214. Predescu Ana-Loredana PSD NU
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
216. Presură Alexandra PSD NU
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
221. Rafila Alexandru PSD NU
222. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
223. Rizea Cristina Camelia USR DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
225. Roman Florin-Claudiu PNL DA
226. Roman Nicolae AUR Abținere
227. Rujan Dumitru PNL DA
228. Rusu Daniel-Gheorghe AUR Abținere
229. Salan Viorel PSD NU
230. Sandu Viorica PSD NU
231. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
232. Scripnic Lilian AUR Abținere
233. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
236. Simion George-Nicolae AUR Abținere
237. Simonis Alfred - Robert PSD NU
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stancu Paul PSD NU
240. Stativă Irinel Ioan PSD -
241. Stănescu Vetuța PNL DA
242. Stângă George-Cătălin PNL DA
243. Stoian Maria PNL DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
246. Stoica Diana USR DA
247. Stoica Elena PSD NU
248. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
249. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șandru Cosmin PNL DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
254. Șerban Gianina AUR Abținere
255. Șimon Gheorghe PSD NU
256. Șișcu George PNL DA
257. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
258. Șoldan Gheorghe PSD NU
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șovăială Constantin PNL DA
261. Tanasă Dan AUR Abținere
262. Tănase Antonel PNL DA
263. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
264. Tătaru Nelu PNL DA
265. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
266. Terente Eugen USR DA
267. Thellmann Christine PNL DA
268. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
269. Tobă Francisc - NU
270. Toda Daniel-Liviu USR DA
271. Todosiu Beniamin USR DA
272. Toma Ilie PSD NU
273. Toma Vasilică PSD NU
274. Trăilă Cristina PNL DA
275. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
276. Tudorache Daniel PSD NU
277. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
278. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
279. Turcan Raluca PNL DA
280. Tușa Adriana Diana PSD NU
281. Tuță George-Cristian PNL DA
282. Țachianu Marian PSD NU
283. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
284. Țoiu Oana-Silvia USR DA
285. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
287. Varga Glad-Aurel PNL DA
288. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
289. Vexler Silviu Minoritati DA
290. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
291. Volosatîi Boris AUR Abținere
292. Weber Mihai PSD NU
293. Wiener Adrian USR DA
294. Zakarias Zoltán UDMR DA
295. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 5:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro