Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 12:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 12:12

Subiect vot: Vot final - PL-x 568/2019/2021 - Vot final respingere
Respingere PL 568/2019 pentru trecerea unui imobil din domeniul public al statului și din administrarea Instituției Prefectului - Județul Vrancea, în domeniul public al județului Vrancea și în administrarea Consiliului județean Vrancea
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:298 101 79 53 29 18 16 2
- voturi pentru (DA):194 1 79 53 29 18 14 -
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:104 100 - - - - 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
6. Alda Adrian PSD Abținere
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
29. Bejinariu Eugen PSD Abținere
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD Abținere
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
41. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin PNL DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD Abținere
65. Coarnă Dumitru PSD Abținere
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
78. Dămureanu Ringo AUR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
87. Enachi Raisa AUR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Feodorov Lucian AUR DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD Abținere
98. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
99. Floroiu Ionel PSD Abținere
100. Flucuș Dumitru PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
106. Georgescu Nicolae PSD Abținere
107. Gheba Daniel-Sorin USR DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Giurgiu Adrian USR DA
113. Gliga Dumitrița PSD Abținere
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
115. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Halici Nicușor PSD Abținere
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
122. Havârneanu Filip USR DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
125. Huțu Alexandra PSD Abținere
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul USR DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
132. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Attila UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kiss János PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan - Abținere
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
151. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
156. Mang Ioan PSD Abținere
157. Manta Claudiu PSD Abținere
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
165. Miklós Zoltán UDMR DA
166. Mina Marian PSD Abținere
167. Mircea Florin PSD Abținere
168. Miruță Radu-Dinel USR DA
169. Mitrea Dumitrina AUR DA
170. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
171. Moisin Radu-Marin PNL DA
172. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
173. Molnar Ervin PNL DA
174. Molnar Radu-Iulian USR DA
175. Morar Olivia-Diana PNL DA
176. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
177. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
178. Munteanu Remus PSD Abținere
179. Murariu Oana USR DA
180. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
185. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD Abținere
188. Nechita Aurel PSD Abținere
189. Niță Nicu PSD Abținere
190. Olar Corneliu PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
193. Oteșanu Daniela PSD Abținere
194. Özmen Oana-Marciana USR DA
195. Paladi George-Adrian PSD Abținere
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Panait Radu USR DA
198. Paraschiv Rodica PSD Abținere
199. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
200. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
201. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
202. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
203. Piper-Savu Florin PSD Abținere
204. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
205. Plăiașu Gabriel PNL DA
206. Polak Tudor PNL DA
207. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
208. Pop Darius AUR DA
209. Pop Rareș Tudor USR DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
211. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
212. Popescu Pavel PNL DA
213. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
214. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
215. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
216. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
217. Presură Alexandra PSD Abținere
218. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
219. Prună Cristina-Mădălina USR DA
220. Prunean Alin-Costel USR DA
221. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
222. Rafila Alexandru PSD Abținere
223. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
224. Rizea Cristina Camelia USR DA
225. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
226. Roman Florin-Claudiu PNL DA
227. Roman Nicolae AUR DA
228. Roșca Mircea PNL DA
229. Rujan Dumitru PNL DA
230. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
231. Salan Viorel PSD Abținere
232. Sandu Viorica PSD Abținere
233. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
234. Scripnic Lilian AUR DA
235. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
238. Simion George-Nicolae AUR DA
239. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
240. Solomon Adrian PSD Abținere
241. Stancu Paul PSD Abținere
242. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
243. Stănescu Vetuța PNL DA
244. Stângă George-Cătălin PNL DA
245. Stoian Maria PNL DA
246. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
247. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
248. Stoica Diana USR DA
249. Stoica Elena PSD DA
250. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șandru Cosmin PNL DA
255. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
256. Șerban Gianina AUR DA
257. Șimon Gheorghe PSD Abținere
258. Șișcu George PNL DA
259. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
260. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Șovăială Constantin PNL DA
263. Tanasă Dan AUR DA
264. Tănase Antonel PNL DA
265. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
266. Tătaru Nelu PNL DA
267. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
268. Terente Eugen USR DA
269. Thellmann Christine PNL DA
270. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
271. Tobă Francisc - Abținere
272. Toda Daniel-Liviu USR DA
273. Todosiu Beniamin USR DA
274. Toma Ilie PSD Abținere
275. Toma Vasilică PSD Abținere
276. Trăilă Cristina PNL DA
277. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
278. Tudorache Daniel PSD Abținere
279. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
280. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
281. Turcan Raluca PNL DA
282. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
283. Tuță George-Cristian PNL DA
284. Țachianu Marian PSD Abținere
285. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
286. Țoiu Oana-Silvia USR DA
287. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
288. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
289. Varga Glad-Aurel PNL DA
290. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
291. Vexler Silviu Minoritati DA
292. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
293. Volosatîi Boris AUR DA
294. Weber Mihai PSD Abținere
295. Wiener Adrian USR DA
296. Zakarias Zoltán UDMR DA
297. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 5 decembrie 2021, 23:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro