Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:39

Subiect vot: Vot final - PL-x 322/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 322/2021 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.41/2016 privind stabilirea unor măsuri de simplificare la nivelul administrației publice centrale și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:292 100 75 53 29 17 16 2
- voturi pentru (DA):291 99 75 53 29 17 16 2
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian AUR DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru PSD NU
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dancă Ionel PNL DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR DA
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Feodorov Lucian AUR DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Flucuș Dumitru PNL DA
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
99. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
119. Havârneanu Filip USR DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
122. Huțu Alexandra PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
140. Lasca Mihai Ioan - DA
141. Lazăr Ion-Marian USR DA
142. Lazăr Teodor USR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Mărculescu Dumitru PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Miftode Marius-Andrei USR DA
157. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Miklós Zoltán UDMR DA
160. Mina Marian PSD DA
161. Mircea Florin PSD DA
162. Miruță Radu-Dinel USR DA
163. Mitrea Dumitrina AUR DA
164. Moisin Radu-Marin PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Molnar Ervin PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian USR DA
168. Morar Olivia-Diana PNL DA
169. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
170. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
171. Munteanu Remus PSD DA
172. Murariu Oana USR DA
173. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
174. Nacov Gheorghe Minoritati DA
175. Nagy Szabolcs UDMR DA
176. Năcuță Sorin PNL DA
177. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
178. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena USR DA
180. Neață Eugen PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Niță Nicu PSD DA
183. Olar Corneliu PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Özmen Oana-Marciana USR DA
187. Paladi George-Adrian PSD DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Panait Radu USR DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pavelescu Nicolae PSD DA
192. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Piper-Savu Florin PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Plăiașu Gabriel PNL DA
198. Polak Tudor PNL DA
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
200. Pop Darius AUR DA
201. Pop Rareș Tudor USR DA
202. Popa Radu Mihai PSD DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PSD DA
205. Popescu Pavel PNL DA
206. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
207. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
208. Popica Eduard-Andrei PSD DA
209. Predescu Ana-Loredana PSD DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
213. Prună Cristina-Mădălina USR DA
214. Prunean Alin-Costel USR DA
215. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
216. Rafila Alexandru PSD DA
217. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
218. Rizea Cristina Camelia USR DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roman Nicolae AUR DA
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Rujan Dumitru PNL DA
224. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
225. Salan Viorel PSD DA
226. Sandu Viorica PSD DA
227. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
228. Scripnic Lilian AUR DA
229. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
232. Simion George-Nicolae AUR DA
233. Simonis Alfred - Robert PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stancu Paul PSD DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Vetuța PNL DA
238. Stângă George-Cătălin PNL DA
239. Stoian Maria PNL DA
240. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
241. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
242. Stoica Diana USR DA
243. Stoica Elena PSD DA
244. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șandru Cosmin PNL DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șerban Gianina AUR DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL DA
254. Șoldan Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL DA
256. Șovăială Constantin PNL DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Tanasă Dan AUR DA
259. Tănase Antonel PNL DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Tătaru Nelu PNL DA
262. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
263. Terente Eugen USR DA
264. Thellmann Christine PNL DA
265. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
266. Tobă Francisc - DA
267. Toda Daniel-Liviu USR DA
268. Todosiu Beniamin USR DA
269. Toma Ilie PSD DA
270. Toma Vasilică PSD DA
271. Trăilă Cristina PNL DA
272. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
275. Turcan Raluca PNL DA
276. Tușa Adriana Diana PSD DA
277. Tuță George-Cristian PNL DA
278. Țachianu Marian PSD DA
279. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
280. Țoiu Oana-Silvia USR DA
281. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
282. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
283. Varga Glad-Aurel PNL DA
284. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
285. Vexler Silviu Minoritati DA
286. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
287. Volosatîi Boris AUR DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Wiener Adrian USR DA
290. Zakarias Zoltán UDMR DA
291. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 3:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro