Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:16 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:16

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 71/2019 pentru modificarea art.9 alin.(1) din Legea nr.213/1998 privind bunurile proprietate publică și pentru trecerea unui imobil din domeniul public al statului și din administrarea Instituției Prefectului - Județul Bacău, în domeniul public al județului Bacău
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:282 102 70 49 25 17 16 3
- voturi pentru (DA):178 2 70 48 25 17 15 1
- voturi împotrivă (NU):5 5 - - - - - -
- abțineri:98 95 - - - - 1 2
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
6. Alda Adrian PSD Abținere
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apjok Norbert - Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD Abținere
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD Abținere
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
43. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
56. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Ciubuc Ciprian AUR DA
66. Cîtea Vasile PSD Abținere
67. Coarnă Dumitru PSD Abținere
68. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD Abținere
71. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD NU
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD Abținere
94. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
95. Floroiu Ionel PSD NU
96. Flucuș Dumitru PNL DA
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
98. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
99. Furtună Mirela PSD Abținere
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
103. Georgescu Nicolae PSD Abținere
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gliga Dumitrița PSD Abținere
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
109. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Michael PNL DA
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Halici Nicușor PSD Abținere
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
115. Hărătău Elena PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
117. Horga Maria-Gabriela PNL DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
119. Huțu Alexandra PSD Abținere
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
124. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
128. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
129. Kelemen Attila UDMR DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
133. Könczei Csaba UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
135. Lasca Mihai Ioan - DA
136. Lazăr Ion-Marian USR DA
137. Lazăr Teodor USR DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
141. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
142. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
143. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Mang Ioan PSD Abținere
147. Manta Claudiu PSD Abținere
148. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
149. Mărculescu Dumitru PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Miftode Marius-Andrei USR DA
153. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD Abținere
157. Mircea Florin PSD Abținere
158. Miruță Radu-Dinel USR DA
159. Mitrea Dumitrina AUR DA
160. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
161. Moisin Radu-Marin PNL DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Molnar Ervin PNL DA
164. Molnar Radu-Iulian USR DA
165. Morar Olivia-Diana PNL DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
167. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
168. Munteanu Remus PSD Abținere
169. Murariu Oana USR DA
170. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
171. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
172. Nacov Gheorghe Minoritati DA
173. Nassar Rodica PSD Abținere
174. Năcuță Sorin PNL DA
175. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
176. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
177. Neagu Denisa-Elena USR DA
178. Neață Eugen PSD Abținere
179. Nechita Aurel PSD Abținere
180. Niță Nicu PSD Abținere
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
183. Oteșanu Daniela PSD Abținere
184. Özmen Oana-Marciana USR DA
185. Paladi George-Adrian PSD Abținere
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Panait Radu USR DA
188. Paraschiv Rodica PSD Abținere
189. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
190. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
191. Pecingină Gheorghe PNL DA
192. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
193. Piper-Savu Florin PSD Abținere
194. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
195. Plăiașu Gabriel PNL DA
196. Polak Tudor PNL DA
197. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
198. Pop Darius AUR DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
200. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
201. Popescu Pavel PNL DA
202. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
203. Popica Eduard-Andrei PSD NU
204. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR DA
207. Prunean Alin-Costel USR DA
208. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
209. Rafila Alexandru PSD Abținere
210. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
211. Rizea Cristina Camelia USR DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
213. Roman Florin-Claudiu PNL DA
214. Roman Nicolae AUR DA
215. Rujan Dumitru PNL DA
216. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
217. Salan Viorel PSD Abținere
218. Sandu Viorica PSD Abținere
219. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
220. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
221. Scripnic Lilian AUR DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
226. Solomon Adrian PSD Abținere
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stancu Paul PSD Abținere
229. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
230. Stănescu Vetuța PNL DA
231. Stângă George-Cătălin PNL DA
232. Stoian Maria PNL DA
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
235. Stoica Diana USR DA
236. Stoica Elena PSD Abținere
237. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
241. Șerban Gianina AUR DA
242. Șimon Gheorghe PSD Abținere
243. Șișcu George PNL DA
244. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
245. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
246. Șovăială Constantin PNL DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tanasă Dan AUR DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
250. Tătaru Nelu PNL DA
251. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
252. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
253. Terente Eugen USR DA
254. Thellmann Christine PNL DA
255. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
256. Tobă Francisc - Abținere
257. Toda Daniel-Liviu USR DA
258. Todosiu Beniamin USR DA
259. Toma Ilie PSD Abținere
260. Toma Vasilică PSD Abținere
261. Trăilă Cristina PNL DA
262. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
263. Tudorache Daniel PSD Abținere
264. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
265. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tuță George-Cristian PNL DA
268. Țachianu Marian PSD Abținere
269. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
270. Țoiu Oana-Silvia USR DA
271. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
273. Varga Glad-Aurel PNL DA
274. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
275. Vexler Silviu Minoritati Abținere
276. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
277. Volosatîi Boris AUR DA
278. Vulpescu Ioan PSD Abținere
279. Weber Mihai PSD Abținere
280. Zakarias Zoltán UDMR DA
281. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 5 decembrie 2021, 23:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro