Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:12 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:12

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 177/2021 pentru modificarea Legii educației naționale nr.1/2011
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:279 101 70 51 24 16 15 2
- voturi pentru (DA):157 101 4 1 23 16 11 1
- voturi împotrivă (NU):118 - 66 50 - - 2 -
- abțineri:2 - - - - - 2 -
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR -
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apjok Norbert - -
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL NU
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan PNL NU
23. Banias Mircea Marius PNL NU
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
26. Barna Ilie Dan USR NU
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR NU
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR NU
33. Berescu Monica-Elena USR NU
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR NU
38. Bode Lucian Nicolae PNL NU
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL NU
40. Bota Călin-Ioan PNL NU
41. Botez Mihai-Cătălin USR NU
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL NU
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR NU
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL NU
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
50. Buzoianu Diana-Anda USR NU
51. Calista Mara-Daniela PNL NU
52. Calotă Florică Ică PNL NU
53. Cambera Oana-Alexandra USR NU
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR NU
59. Chira Claudiu-Martin PNL NU
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL NU
62. Ciornei Radu Tudor USR NU
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL NU
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR NU
71. Crîstici Ognean Minoritati NU
72. Crușoveanu Marian PNL NU
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL NU
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR NU
80. Drulă Cătălin USR NU
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL NU
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
88. Fechet Mircea PNL NU
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Feodorov Lucian AUR DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru PNL NU
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR NU
104. Giugea Nicolae PNL NU
105. Giurgiu Adrian USR NU
106. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
107. Gliga Dumitrița PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Michael PNL NU
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
115. Hărătău Elena PNL NU
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Horga Maria-Gabriela PNL NU
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR NU
124. Ilie Victor USR NU
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR NU
128. Ionescu George PNL NU
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kiss János PNL NU
134. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lazăr Ion-Marian USR NU
138. Lazăr Teodor USR NU
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Mang Ioan PSD DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
150. Mărculescu Dumitru PNL NU
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
153. Miftode Marius-Andrei USR NU
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR NU
160. Mitrea Dumitrina AUR DA
161. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
163. Molnar Ervin PNL NU
164. Molnar Radu-Iulian USR NU
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
166. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
167. Murariu Oana USR NU
168. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
169. Mușoiu Ștefan PSD DA
170. Nacov Gheorghe Minoritati DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Năcuță Sorin PNL NU
173. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
174. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
175. Neagu Denisa-Elena USR NU
176. Neață Eugen PSD DA
177. Nechita Aurel PSD DA
178. Niță Nicu PSD DA
179. Olar Corneliu PNL NU
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Özmen Oana-Marciana USR NU
182. Paladi George-Adrian PSD DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Panait Radu USR NU
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pavelescu Nicolae PSD DA
187. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
188. Pecingină Gheorghe PNL NU
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
190. Piper-Savu Florin PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
192. Plăiașu Gabriel PNL NU
193. Polak Tudor PNL NU
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
195. Pop Darius AUR DA
196. Pop Rareș Tudor USR NU
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PSD DA
199. Popescu Pavel PNL NU
200. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
201. Popica Eduard-Andrei PSD DA
202. Predescu Ana-Loredana PSD DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
204. Prună Cristina-Mădălina USR NU
205. Prunean Alin-Costel USR NU
206. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
207. Rafila Alexandru PSD DA
208. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
209. Rizea Cristina Camelia USR NU
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Nicolae AUR DA
213. Rujan Dumitru PNL NU
214. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
215. Salan Viorel PSD DA
216. Sandu Viorica PSD DA
217. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
218. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
219. Scripnic Lilian AUR DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stancu Paul PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Vetuța PNL NU
229. Stângă George-Cătălin PNL NU
230. Stoian Maria PNL NU
231. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
232. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
233. Stoica Elena PSD DA
234. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șandru Cosmin PNL NU
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șerban Gianina AUR DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL NU
242. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
243. Șoldan Gheorghe PSD DA
244. Șovăială Constantin PNL NU
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
246. Tanasă Dan AUR DA
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Tătaru Nelu PNL NU
249. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
250. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
251. Terente Eugen USR NU
252. Thellmann Christine PNL NU
253. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
254. Tobă Francisc - DA
255. Toda Daniel-Liviu USR NU
256. Todosiu Beniamin USR NU
257. Toma Ilie PSD DA
258. Toma Vasilică PSD DA
259. Trăilă Cristina PNL NU
260. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
263. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
264. Turcan Raluca PNL NU
265. Tuță George-Cristian PNL NU
266. Țachianu Marian PSD DA
267. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
268. Țoiu Oana-Silvia USR NU
269. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
271. Varga Glad-Aurel PNL NU
272. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
273. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
274. Volosatîi Boris AUR DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zakarias Zoltán UDMR DA
278. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 5 decembrie 2021, 23:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro