Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.10.2021 > 11:05 Versiunea pentru printare
Marți, 5 octombrie 2021, ora 11:05

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 609/2018 privind reglementarea activităților de sănătate premedicale desfășurate de către grupuri organizate în mod juridic pe teritoriul național al României
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:277 96 69 51 26 17 16 2
- voturi pentru (DA):275 96 68 51 25 17 16 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR -
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin PNL DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dămureanu Ringo AUR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drancă Andrei-Iulian USR DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fechet Mircea PNL DA
86. Feodor Silviu Minoritati DA
87. Feodorov Lucian AUR DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru PNL DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Giurgiu Adrian USR DA
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Michael PNL DA
109. Hajdu Gábor UDMR DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
112. Hărătău Elena PNL -
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Horga Maria-Gabriela PNL DA
115. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
116. Huțu Alexandra PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ichim Cristian-Paul USR DA
120. Ilie Victor USR DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
125. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
126. Kelemen Attila UDMR DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
130. Könczei Csaba UDMR DA
131. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
132. Lazăr Ion-Marian USR DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
136. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
137. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
138. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Mang Ioan PSD DA
142. Manta Claudiu PSD DA
143. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
144. Mărculescu Dumitru PNL DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Miftode Marius-Andrei USR DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Miklós Zoltán UDMR DA
150. Mina Marian PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Miruță Radu-Dinel USR DA
153. Mitrea Dumitrina AUR DA
154. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
155. Moisin Radu-Marin PNL DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Molnar Ervin PNL DA
158. Molnar Radu-Iulian USR DA
159. Morar Olivia-Diana PNL DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
162. Murariu Oana USR DA
163. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
164. Mușoiu Ștefan PSD DA
165. Nacov Gheorghe Minoritati DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Năcuță Sorin PNL DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
170. Neagu Denisa-Elena USR DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechita Aurel PSD DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Olar Corneliu PNL DA
175. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Özmen Oana-Marciana USR DA
178. Paladi George-Adrian PSD DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Panait Radu USR DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pavelescu Nicolae PSD DA
183. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
184. Pecingină Gheorghe PNL DA
185. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
186. Piper-Savu Florin PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
188. Plăiașu Gabriel PNL DA
189. Polak Tudor PNL DA
190. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
191. Pop Darius AUR DA
192. Pop Rareș Tudor USR DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Dan-Cristian PSD DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
197. Popica Eduard-Andrei PSD DA
198. Predescu Ana-Loredana PSD DA
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Prunean Alin-Costel USR DA
202. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
203. Rafila Alexandru PSD DA
204. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
205. Rizea Cristina Camelia USR DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Nicolae AUR DA
209. Rujan Dumitru PNL DA
210. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
214. Scripnic Lilian AUR DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
218. Simion George-Nicolae AUR DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stancu Paul PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Vetuța PNL DA
225. Stângă George-Cătălin PNL DA
226. Stoian Maria PNL DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
229. Stoica Diana USR DA
230. Stoica Elena PSD DA
231. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șerban Gianina AUR DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
239. Șoldan Gheorghe PSD DA
240. Șovăială Constantin PNL DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tanasă Dan AUR DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Tătaru Nelu PNL DA
245. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
246. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
247. Terente Eugen USR DA
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Tobă Francisc - DA
251. Toda Daniel-Liviu USR DA
252. Todosiu Beniamin USR DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Toma Vasilică PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tuță George-Cristian PNL DA
262. Țachianu Marian PSD DA
263. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
264. Țoiu Oana-Silvia USR DA
265. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
267. Varga Glad-Aurel PNL DA
268. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
269. Vexler Silviu Minoritati DA
270. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
271. Volosatîi Boris AUR DA
272. Vulpescu Ioan PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Wiener Adrian USR DA
275. Zakarias Zoltán UDMR DA
276. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 5:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro