Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.09.2021 > 11:53 Versiunea pentru printare
Marți, 21 septembrie 2021, ora 11:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 98/2020 privind respingerea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.14/2020 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.41/1994 privind autorizarea plății cotizațiilor la organizațiile internaționale interguvernamentale la care România este parte, precum și pentru aprobarea plății cotizației anuale în vederea participării Institutului Național de Statistică în calitate de asociat în cadrul Comitetului de Statistică și Guvernanță în Statistică al OCDE
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:270 96 82 53 - 20 15 4
- voturi pentru (DA):268 96 80 53 - 20 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad USR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL Abținere
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru PSD DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Daniel PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru PNL DA
89. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Anamaria - DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin USR DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Giurgiu Adrian USR DA
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
113. Havârneanu Filip USR DA
114. Hărătău Elena PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Horga Maria-Gabriela PNL DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
118. Huțu Alexandra PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul USR DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
128. Kelemen Attila UDMR DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kiss János PNL DA
131. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
132. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
133. Könczei Csaba UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
136. Lasca Mihai Ioan - DA
137. Lazăr Ion-Marian USR DA
138. Lazăr Teodor USR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
148. Mang Ioan PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel USR DA
159. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
160. Moisin Radu-Marin PNL DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Molnar Ervin PNL DA
163. Molnar Radu-Iulian USR DA
164. Morar Olivia-Diana PNL DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Murariu Oana USR DA
167. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nacov Gheorghe Minoritati DA
170. Nagy Szabolcs UDMR DA
171. Năcuță Sorin PNL DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
173. Neagu Denisa-Elena USR DA
174. Neață Eugen PSD DA
175. Nechita Aurel PSD DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Olar Corneliu PNL DA
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Paladi George-Adrian PSD DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Panait Radu USR DA
182. Pavelescu Nicolae PSD DA
183. Pecingină Gheorghe PNL DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Piper-Savu Florin PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Plăiașu Gabriel PNL DA
188. Polak Tudor PNL DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
190. Pop Rareș Tudor USR DA
191. Popa Alexandru PNL DA
192. Popa Radu Mihai PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Dan-Cristian PSD DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
197. Popica Eduard-Andrei PSD DA
198. Predescu Ana-Loredana PSD DA
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR DA
203. Prunean Alin-Costel USR DA
204. Rafila Alexandru PSD DA
205. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
206. Rizea Cristina Camelia USR DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rujan Dumitru PNL DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
214. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stancu Paul PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Vetuța PNL DA
224. Stângă George-Cătălin PNL DA
225. Stoian Maria PNL DA
226. Stoica Diana USR DA
227. Stoica Elena PSD DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șandru Cosmin PNL DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șișcu George PNL DA
234. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
235. Șoldan Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tănase Antonel PNL DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Tătaru Nelu PNL DA
242. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
243. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
244. Terente Eugen USR DA
245. Thellmann Christine PNL DA
246. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
247. Tobă Francisc - DA
248. Toda Daniel-Liviu USR DA
249. Todosiu Beniamin USR DA
250. Toma Ilie PSD DA
251. Trăilă Cristina PNL DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
254. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Tuță George-Cristian PNL DA
258. Țachianu Marian PSD DA
259. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
260. Țoiu Oana-Silvia USR DA
261. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
262. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
263. Varga Glad-Aurel PNL DA
264. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
265. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
266. Vulpescu Ioan PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Wiener Adrian USR DA
269. Zakarias Zoltán UDMR DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 5 decembrie 2021, 23:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro