Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.09.2021 > 11:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 septembrie 2021, ora 11:37

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 281/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.52/2021 privind stabilirea unor măsuri la nivelul administrației publice centrale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:266 98 79 51 - 20 15 3
- voturi pentru (DA):263 98 79 50 - 18 15 3
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - 2 - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR -
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra USR DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chira Claudiu-Martin PNL DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru PSD DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cozma Adrian-Felician PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel PNL DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Flucuș Dumitru PNL DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria - DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin USR DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Giurgiu Adrian USR DA
102. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
103. Gliga Dumitrița PSD DA
104. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
105. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Michael PNL DA
109. Hajdu Gábor UDMR DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
112. Havârneanu Filip USR DA
113. Hărătău Elena PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Horga Maria-Gabriela PNL DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
117. Huțu Alexandra PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ichim Cristian-Paul USR DA
121. Ilie Victor USR DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
126. Kelemen Attila UDMR DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
130. Könczei Csaba UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
132. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
133. Lasca Mihai Ioan - DA
134. Lazăr Ion-Marian USR DA
135. Lazăr Teodor USR DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
138. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
139. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
140. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
144. Mang Ioan PSD DA
145. Manta Claudiu PSD DA
146. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
147. Mărculescu Dumitru PNL DA
148. Miftode Marius-Andrei USR DA
149. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Miklós Zoltán UDMR DA
152. Mina Marian PSD DA
153. Mircea Florin PSD DA
154. Miruță Radu-Dinel USR DA
155. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
156. Moisin Radu-Marin PNL DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Molnar Ervin PNL DA
159. Molnar Radu-Iulian USR DA
160. Morar Olivia-Diana PNL DA
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
162. Munteanu Remus PSD DA
163. Murariu Oana USR DA
164. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nacov Gheorghe Minoritati DA
167. Nagy Szabolcs UDMR DA
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Neagu Denisa-Elena USR DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Özmen Oana-Marciana USR DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Panait Radu USR DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pavelescu Nicolae PSD DA
180. Pecingină Gheorghe PNL DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Piper-Savu Florin PSD DA
184. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
185. Plăiașu Gabriel PNL DA
186. Polak Tudor PNL DA
187. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
188. Pop Rareș Tudor USR DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Dan-Cristian PSD DA
191. Popescu Pavel PNL DA
192. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
193. Popica Eduard-Andrei PSD DA
194. Predescu Ana-Loredana PSD DA
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Prunean Alin-Costel USR DA
200. Rafila Alexandru PSD DA
201. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
202. Rizea Cristina Camelia USR DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Rujan Dumitru PNL DA
206. Salan Viorel PSD DA
207. Sandu Viorica PSD DA
208. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
209. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stancu Ionel Minoritati DA
216. Stancu Paul PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Vetuța PNL DA
219. Stângă George-Cătălin PNL DA
220. Stoian Maria PNL DA
221. Stoica Diana USR DA
222. Stoica Elena PSD DA
223. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șandru Cosmin PNL DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șoldan Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Șovăială Constantin PNL DA
233. Ștefan Ion PNL DA
234. Tănase Antonel PNL DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Tătaru Nelu PNL DA
237. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
238. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
239. Terente Eugen USR DA
240. Thellmann Christine PNL DA
241. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
242. Toda Daniel-Liviu USR DA
243. Todosiu Beniamin USR DA
244. Toma Ilie PSD DA
245. Toma Vasilică PSD DA
246. Trăilă Cristina PNL DA
247. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
250. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
251. Turcan Raluca PNL DA
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Tuță George-Cristian PNL DA
254. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
255. Țoiu Oana-Silvia USR DA
256. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
258. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
261. Vulpescu Ioan PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Wiener Adrian USR DA
264. Zakarias Zoltán UDMR NU
265. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 ianuarie 2022, 23:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro