Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2021 > 16:56 Versiunea pentru printare
Marți, 15 iunie 2021, ora 16:56

Subiect vot: Adoptarea Raportului comun al Comisiilor juridice ale celor două Camere ale Parlamentului - Avocatul Poporului 2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:247 - 88 55 - 20 16 1 - 36 24 - 7
- voturi pentru (DA):245 - 88 55 - 20 15 1 - 36 23 - 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - 1 - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
4. Amet Varol deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Apjok Norbert deputat - DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
15. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
16. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
25. Băltărețu Viorel deputat USR DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
30. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
31. Bica Dănuț senator PNL DA
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
33. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
35. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
36. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
37. Bodea Marius senator USR DA
38. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
39. Bordei Cristian senator USR DA
40. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
42. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
43. Buican Cristian deputat PNL DA
44. Bulai Iulian deputat USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
46. Burciu Cristina deputat PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
53. Carp Gheorghe senator PNL DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
55. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
56. Cernic Sebastian senator USR DA
57. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
58. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
59. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
60. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
61. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
62. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
63. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
64. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
65. Constantin Daniel deputat PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
68. Cristian Brian deputat USR DA
69. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
71. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
72. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
73. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
74. Csoma Botond deputat UDMR DA
75. Cupșa Ioan deputat PNL DA
76. Dancă Ionel deputat PNL DA
77. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
78. Dehelean Silviu deputat USR DA
79. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
80. Dragu Anca Dana senator USR DA
81. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
82. Drulă Cătălin deputat USR DA
83. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
84. Farago Petru deputat UDMR DA
85. Fădor Angelica deputat PNL DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
87. Fălcoi Nicu deputat USR DA
88. Fechet Mircea deputat PNL DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
90. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
91. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
92. Firu Stela senator PNL DA
93. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
94. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
95. Gál Károly deputat UDMR DA
96. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
97. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
98. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
101. Ghica Cristian senator USR DA
102. Giugea Nicolae deputat PNL DA
103. Giurgiu Adrian deputat USR DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
105. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
106. Gudu Michael deputat PNL DA
107. Guran Virgil senator PNL DA
108. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
109. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
110. Hatos Adrian senator PNL DA
111. Havârneanu Filip deputat USR DA
112. Hărătău Elena deputat PNL DA
113. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
115. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
116. Ilie Victor deputat USR DA
117. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
118. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
119. Ionescu George deputat PNL DA
120. Iordache Ion senator PNL DA
121. Ivan Dan senator USR DA
122. Kelemen Attila deputat UDMR DA
123. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
124. Kiss János deputat PNL DA
125. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
126. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
127. Könczei Csaba deputat UDMR DA
128. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
131. László Attila senator UDMR DA
132. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
133. Lazăr Teodor deputat USR DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
135. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
136. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
137. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
138. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
139. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
140. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
141. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
142. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
143. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
144. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
145. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
146. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat PNL DA
148. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
149. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
150. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
152. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
154. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
155. Murariu Oana deputat USR DA
156. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
157. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
158. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
160. Nazare Alexandru senator PNL DA
161. Năcuță Sorin deputat PNL DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
163. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
164. Neagu Nicolae senator PNL DA
165. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
166. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
167. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
168. Olar Corneliu deputat PNL DA
169. Oprinoiu Aurel senator USR NU
170. Orban Ludovic deputat PNL DA
171. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
172. Pambuccian Varujan deputat Minoritati -
173. Panait Radu deputat USR DA
174. Pandea Ciprian senator PNL DA
175. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
176. Pălărie Ștefan senator USR DA
177. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
180. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
181. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
182. Polak Tudor deputat PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
184. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
185. Popa Alexandru deputat PNL DA
186. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
187. Popescu Pavel deputat PNL DA
188. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
189. Postică Andrei senator USR DA
190. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
191. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
192. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
194. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
195. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
196. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
198. Roșca Mircea deputat PNL DA
199. Rujan Dumitru deputat PNL DA
200. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
201. Scarlat George senator PNL DA
202. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
203. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
204. Seres Dénes deputat UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
206. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
207. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
208. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
209. Stoian Maria deputat PNL DA
210. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
211. Stoica Diana deputat USR DA
212. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
213. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
214. Szabó Ödön deputat UDMR DA
215. Șandru Cosmin deputat PNL DA
216. Șișcu George deputat PNL DA
217. Șoptică Costel deputat PNL DA
218. Șovăială Constantin deputat PNL DA
219. Ștefan Ion deputat PNL DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
221. Tănase Antonel deputat PNL DA
222. Tătaru Nelu deputat PNL DA
223. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
224. Terente Eugen deputat USR DA
225. Thellmann Christine deputat PNL DA
226. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
227. Todosiu Beniamin deputat USR DA
228. Trăilă Cristina deputat PNL DA
229. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
230. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
231. Turcan Raluca deputat PNL DA
232. Turos Lóránd senator UDMR DA
233. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
234. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
235. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
236. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
237. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
238. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
239. Veștea Mihail senator PNL DA
240. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
241. Vicol Costel senator USR DA
242. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
243. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
244. Wiener Adrian deputat USR DA
245. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
247. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 noiembrie 2023, 10:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro