Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2007 > 13:16 Versiunea pentru printare
Marți, 8 mai 2007, ora 13:16

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-26
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 77/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.8/2006 privind instituirea indemnizației pentru pensionarii sistemului public de pensii, membri ai uniunilor de creatori legal constituite și recunoscute ca persoane juridice de utilitate publică
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 69 34 22 17 17 10 10 16
- voturi pentru (DA):101 8 34 18 15 1 9 10 6
- voturi împotrivă (NU):86 59 - 3 2 15 1 - 6
- abțineri:3 - - 1 - 1 - - 1
- nu au votat:5 2 - - - - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PSD NU
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Antal István UDMR NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Băeșu George PSD NU
16. Bănicioiu Nicolae PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
18. Becșenescu Dumitru - NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bivolaru Ioan PSD NU
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
25. Bónis István UDMR NU
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru - DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM Abținere
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Ioan PSD NU
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD NU
42. Chiș Filonaș PSD NU
43. Cindrea Ioan PSD NU
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu - NU
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD NU
49. Cocrea Olguța - NU
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin PRM DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD NU
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD NU
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitriu Mihai PSD NU
62. Dumitru Ion PSD NU
63. Dușa Mircea PSD NU
64. Eserghep Gelil PRM DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD NU
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - NU
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD NU
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD NU
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM NU
88. Iriza Marius PRM DA
89. Kelemen Hunor UDMR NU
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
92. Kovacs Attila UDMR NU
93. Lakatos Petru UDMR NU
94. Liga Dănuț PD-L DA
95. Longher Ghervazen Minoritati DA
96. Macaleți Costică PSD DA
97. Magheru Paul PRM DA
98. Manta Pantelimon - DA
99. Marian Dan Mihai PNL DA
100. Marin Constantin PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
102. Máté András-Levente UDMR NU
103. Matei Cătălin Lucian PSD NU
104. Mazăre Alexandru PSD DA
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Mătușa Tudor PRM DA
108. Merce Ilie PRM DA
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PRM DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mitrea Manuela PSD NU
113. Mitrea Miron Tudor PSD DA
114. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
115. Mînzînă Ion PRM DA
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Mocanu Vasile PSD NU
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
119. Mocioalcă Ion PSD NU
120. Mohora Tudor PSD NU
121. Moisoiu Adrian PRM DA
122. Moldovan Emil Radu PSD NU
123. Momanu Corneliu - -
124. Munteanu Ioan PSD NU
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
126. Nassar Rodica PSD NU
127. Năstase Adrian PSD NU
128. Nechita Aurel PSD NU
129. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
130. Nosa Iuliu PSD NU
131. Olarean Aurel PD-L DA
132. Palăr Ionel PNL DA
133. Pascu Bogdan PC DA
134. Paveliu Marian Sorin - -
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Plumb Rovana PSD NU
137. Ponta Victor-Viorel PSD DA
138. Pop Claudiu Adrian PSD NU
139. Popa Cornel PNL DA
140. Popa Nicolae - DA
141. Popescu Ionica Constanța PC DA
142. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
143. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
144. Pușcaș Vasile PSD NU
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Radan Mihai Minoritati DA
147. Rădulescu Cristian PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rus Ioan Aurel PRM DA
150. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
151. Rușanu Dan Radu PNL DA
152. Sanda Victor PSD NU
153. Sandu-Capră Mihai PNL DA
154. Sasu Ion PSD NU
155. Săniuță Marian-Florian PSD -
156. Săpunaru Nini PNL DA
157. Sârb Gheorghe PD-L DA
158. Scutaru Adrian George PNL DA
159. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
160. Seres Dénes UDMR NU
161. Sirețeanu Mihail PSD NU
162. Sóki Béla UDMR NU
163. Soporan Vasile Filip PSD NU
164. Stan Ioan PSD NU
165. Stanciu Anghel PSD NU
166. Stativă Irinel Ioan PSD NU
167. Stoica Ion - NU
168. Străchinaru Petre PD-L NU
169. Strungă Emil PNL DA
170. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
171. Șandru Marcela Lavinia - -
172. Știreanu Octavian PSD NU
173. Tabără Valeriu PD-L NU
174. Tamás Sándor UDMR NU
175. Tămagă Constantin PSD NU
176. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
177. Tărniceru Petru PSD NU
178. Timar Liviu PSD NU
179. Timiș Ioan PNL DA
180. Todoran Pavel PSD NU
181. Toma Florentina Marilena PSD NU
182. Toró Tiberiu UDMR NU
183. Tudor Constantin PC NU
184. Tudor Marcu PRM DA
185. Țundrea Ioan PC DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
187. Ujeniuc Dragoș - DA
188. Ursărescu Dorinel PNL DA
189. Vasile Aurelia PSD NU
190. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
191. Vlădoiu Aurel PSD NU
192. Voicu Cătălin PSD -
193. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
194. Zaharia Claudius Mihail - DA
195. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 5 februarie 2023, 5:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro