Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:54 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:54

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 110/2021 bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2021
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:382 95 90 53 - 20 17 34 40 24 - 9
- voturi pentru (DA):254 1 90 53 - 20 17 - 40 24 - 9
- voturi împotrivă (NU):128 94 - - - - - 34 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD NU
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
28. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
29. Barna Ilie Dan deputat USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
31. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
32. Băltărețu Viorel deputat USR DA
33. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
34. Bende Sándor deputat UDMR DA
35. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
37. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
38. Bica Dănuț senator PNL DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
41. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
42. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
43. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
44. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
45. Bodea Marius senator USR DA
46. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
47. Bordei Cristian senator USR DA
48. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
49. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
50. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
51. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
52. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
53. Buican Cristian deputat PNL DA
54. Bulai Iulian deputat USR DA
55. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
56. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
57. Burciu Cristina deputat PNL DA
58. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
59. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
61. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
62. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
63. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
64. Carp Gheorghe senator PNL DA
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
66. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
67. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
68. Cernic Sebastian senator USR DA
69. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
71. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
76. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
77. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
78. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
79. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
80. Cîtea Vasile deputat PSD NU
81. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
82. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
83. Constantin Daniel deputat PNL DA
84. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
85. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
86. Crețu Gabriela senator PSD NU
87. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
88. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
89. Cristian Brian deputat USR DA
90. Cristina Ioan senator PNL DA
91. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
92. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
93. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
94. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
95. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
96. Csoma Botond deputat UDMR DA
97. Cupșa Ioan deputat PNL DA
98. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
99. Dancă Ionel deputat PNL DA
100. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
101. Dehelean Silviu deputat USR DA
102. Deneș Ioan senator PSD NU
103. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
104. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
105. Dogariu Eugen senator PSD NU
106. Dragu Anca Dana senator USR DA
107. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
108. Drulă Cătălin deputat USR DA
109. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
110. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
111. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
112. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
113. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
114. Farago Petru deputat UDMR DA
115. Fădor Angelica deputat PNL DA
116. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
117. Fălcoi Nicu deputat USR DA
118. Fechet Mircea deputat PNL DA
119. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
120. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
121. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
122. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
123. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
124. Firu Stela senator PNL DA
125. Florea Daniel deputat PSD NU
126. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
127. Floroiu Ionel deputat PSD NU
128. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
129. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
130. Gál Károly deputat UDMR DA
131. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
132. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
133. Georgescu Laura senator PSD NU
134. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
135. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
136. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
137. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
138. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
139. Ghica Cristian senator USR DA
140. Giugea Nicolae deputat PNL DA
141. Giurgiu Adrian deputat USR DA
142. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD NU
143. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
144. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
145. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
146. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
147. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
148. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
149. Gudu Michael deputat PNL DA
150. Guran Virgil senator PNL DA
151. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
152. Halici Nicușor deputat PSD NU
153. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
154. Hatos Adrian senator PNL DA
155. Havârneanu Filip deputat USR DA
156. Hărătău Elena deputat PNL DA
157. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
158. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
159. Humelnicu Marius senator PSD NU
160. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
161. Huțu Alexandra deputat PSD NU
162. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
163. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
164. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
165. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
166. Ilie Victor deputat USR DA
167. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
168. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
169. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
170. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
171. Ionescu George deputat PNL DA
172. Iordache Ion senator PNL DA
173. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
174. Ivan Dan senator USR DA
175. Kelemen Attila deputat UDMR DA
176. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
177. Kiss János deputat PNL DA
178. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
179. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
180. Könczei Csaba deputat UDMR DA
181. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
182. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
183. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
184. László Attila senator UDMR DA
185. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
186. Lazăr Teodor deputat USR DA
187. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
188. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
189. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
190. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
191. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
192. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
193. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
194. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
195. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
196. Mang Ioan deputat PSD NU
197. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
198. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
199. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
200. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
201. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
202. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
203. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
204. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
205. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
206. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
207. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
208. Mina Marian deputat PSD NU
209. Mircea Florin deputat PSD NU
210. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
211. Mirea Siminica senator PSD NU
212. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
213. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
214. Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
215. Mocioalcă Ion senator PSD NU
216. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
217. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
218. Molnar Ervin deputat PNL DA
219. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
220. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
221. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
222. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
223. Murariu Oana deputat USR DA
224. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
225. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
226. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
227. Mutu Gabriel senator PSD NU
228. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
229. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
230. Nassar Rodica deputat PSD NU
231. Nazare Alexandru senator PNL DA
232. Năcuță Sorin deputat PNL DA
233. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
234. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
235. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
236. Neagu Nicolae senator PNL DA
237. Neață Eugen deputat PSD NU
238. Nechita Aurel deputat PSD NU
239. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
240. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
241. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
242. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
243. Oprinoiu Aurel senator USR DA
244. Orban Ludovic deputat PNL DA
245. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
246. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
247. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
248. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
249. Panait Radu deputat USR DA
250. Pandea Ciprian senator PNL DA
251. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
252. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
253. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
254. Pălărie Ștefan senator USR DA
255. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
256. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
257. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
258. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
259. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
260. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
261. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
262. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
263. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
264. Polak Tudor deputat PNL DA
265. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
266. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
267. Popa Alexandru deputat PNL DA
268. Popa Maricel senator PSD NU
269. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
270. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
271. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
272. Popescu Pavel deputat PNL DA
273. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
274. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD NU
275. Postică Andrei senator USR DA
276. Potecă Vasilica senator PNL DA
277. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
278. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
279. Presură Alexandra deputat PSD NU
280. Prioteasa Ion senator PSD NU
281. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
282. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
283. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
284. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
285. Puiu Ovidiu senator PSD NU
286. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD NU
287. Rafila Alexandru deputat PSD NU
288. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
289. Răducanu Sebastian senator PSD NU
290. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
291. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
292. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
293. Romașcanu Lucian senator PSD NU
294. Rujan Dumitru deputat PNL DA
295. Sandu Viorica deputat PSD NU
296. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
297. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
298. Scarlat George senator PNL DA
299. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
300. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
301. Seres Dénes deputat UDMR DA
302. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
303. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
304. Solomon Adrian deputat PSD NU
305. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
306. Stan Ioan senator PSD NU
307. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
308. Stancu Paul deputat PSD NU
309. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
310. Stănescu Paul senator PSD NU
311. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
312. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
313. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
314. Stoian Maria deputat PNL DA
315. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
316. Stoica Diana deputat USR DA
317. Stoica Elena deputat PSD NU
318. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
319. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
320. Stroe Felix senator PSD NU
321. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
322. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
323. Szabó Ödön deputat UDMR DA
324. Șandru Cosmin deputat PNL DA
325. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
326. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
327. Șișcu George deputat PNL DA
328. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
329. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
330. Șoptică Costel deputat PNL DA
331. Șovăială Constantin deputat PNL DA
332. Ștefan Ion deputat PNL DA
333. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
334. Tánczos Barna senator UDMR DA
335. Tănase Antonel deputat PNL DA
336. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
337. Tătaru Nelu deputat PNL DA
338. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
339. Terente Eugen deputat USR DA
340. Thellmann Christine deputat PNL DA
341. Tîlvăr Angel senator PSD NU
342. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
343. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
344. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
345. Todosiu Beniamin deputat USR DA
346. Toma Ilie deputat PSD NU
347. Toma Vasilică deputat PSD NU
348. Trăilă Cristina deputat PNL DA
349. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
350. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
351. Tudorache Daniel deputat PSD NU
352. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
353. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
354. Turcan Raluca deputat PNL DA
355. Turos Lóránd senator UDMR DA
356. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
357. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
358. Țachianu Marian deputat PSD NU
359. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
360. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
361. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
362. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
363. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
364. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
365. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
366. Veștea Mihail senator PNL DA
367. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
368. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
369. Vicol Costel senator USR DA
370. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
371. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
372. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
373. Vlașin Sorin senator PSD NU
374. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
375. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
376. Weber Mihai deputat PSD NU
377. Wiener Adrian deputat USR DA
378. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
379. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
380. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
381. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
382. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 februarie 2023, 7:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro