Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:51 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:51

Subiect vot: Pl 110/2021 - anexa 5/04/01
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:373 94 90 50 - 18 17 33 39 24 - 8
- voturi pentru (DA):246 - 90 50 - 18 17 - 39 24 - 8
- voturi împotrivă (NU):127 94 - - - - - 33 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD NU
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
27. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
28. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
30. Băltărețu Viorel deputat USR DA
31. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
34. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
35. Bica Dănuț senator PNL DA
36. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
37. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
39. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
40. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
42. Bodea Marius senator USR DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
44. Bordei Cristian senator USR DA
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
47. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
50. Buican Cristian deputat PNL DA
51. Bulai Iulian deputat USR DA
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
53. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
54. Burciu Cristina deputat PNL DA
55. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
56. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
57. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
58. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
59. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
60. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
61. Carp Gheorghe senator PNL DA
62. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
63. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
64. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
65. Cernic Sebastian senator USR DA
66. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
67. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
68. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
69. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
70. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
71. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
72. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
73. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
74. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
75. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
76. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
77. Cîtea Vasile deputat PSD NU
78. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
79. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
80. Constantin Daniel deputat PNL DA
81. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
82. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
83. Crețu Gabriela senator PSD NU
84. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
85. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
86. Cristian Brian deputat USR DA
87. Cristina Ioan senator PNL DA
88. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
89. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
90. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
91. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
92. Csoma Botond deputat UDMR DA
93. Cupșa Ioan deputat PNL DA
94. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
95. Dancă Ionel deputat PNL DA
96. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
97. Dehelean Silviu deputat USR DA
98. Deneș Ioan senator PSD NU
99. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
100. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
101. Dogariu Eugen senator PSD NU
102. Dragu Anca Dana senator USR DA
103. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
104. Drulă Cătălin deputat USR DA
105. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
106. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
107. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
108. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
109. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
110. Farago Petru deputat UDMR DA
111. Fădor Angelica deputat PNL DA
112. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
113. Fălcoi Nicu deputat USR DA
114. Fechet Mircea deputat PNL DA
115. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
116. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
117. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
118. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
119. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
120. Firu Stela senator PNL DA
121. Florea Daniel deputat PSD NU
122. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
123. Floroiu Ionel deputat PSD NU
124. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
125. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
126. Gál Károly deputat UDMR DA
127. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
128. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
129. Georgescu Laura senator PSD NU
130. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
131. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
132. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
133. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
134. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
135. Ghica Cristian senator USR DA
136. Giugea Nicolae deputat PNL DA
137. Giurgiu Adrian deputat USR DA
138. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
139. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
140. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
141. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
142. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
143. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
144. Gudu Michael deputat PNL DA
145. Guran Virgil senator PNL DA
146. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
147. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
148. Hatos Adrian senator PNL DA
149. Havârneanu Filip deputat USR DA
150. Hărătău Elena deputat PNL DA
151. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
152. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
153. Humelnicu Marius senator PSD NU
154. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
155. Huțu Alexandra deputat PSD NU
156. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
157. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
158. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
159. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
160. Ilie Victor deputat USR DA
161. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
162. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
163. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
164. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
165. Ionescu George deputat PNL DA
166. Iordache Ion senator PNL DA
167. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
168. Ivan Dan senator USR DA
169. Kelemen Attila deputat UDMR DA
170. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
171. Kiss János deputat PNL DA
172. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
173. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
174. Könczei Csaba deputat UDMR DA
175. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
176. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
177. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
178. László Attila senator UDMR DA
179. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
180. Lazăr Teodor deputat USR DA
181. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
182. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
183. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
184. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
185. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
186. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
187. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
188. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
189. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
190. Mang Ioan deputat PSD NU
191. Manta Claudiu deputat PSD NU
192. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
193. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
194. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
195. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
196. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
197. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
198. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
199. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
200. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
201. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
202. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
203. Mina Marian deputat PSD NU
204. Mircea Florin deputat PSD NU
205. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
206. Mirea Siminica senator PSD NU
207. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
208. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
209. Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
210. Mocioalcă Ion senator PSD NU
211. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
212. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
213. Molnar Ervin deputat PNL DA
214. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
215. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
216. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
217. Munteanu Remus deputat PSD NU
218. Murariu Oana deputat USR DA
219. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
220. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
221. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
222. Mutu Gabriel senator PSD NU
223. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
224. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
225. Nassar Rodica deputat PSD NU
226. Nazare Alexandru senator PNL DA
227. Năcuță Sorin deputat PNL DA
228. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
229. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
230. Neagu Nicolae senator PNL DA
231. Neață Eugen deputat PSD NU
232. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
233. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
234. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
235. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
236. Oprinoiu Aurel senator USR DA
237. Orban Ludovic deputat PNL DA
238. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
239. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
240. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
241. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
242. Panait Radu deputat USR DA
243. Pandea Ciprian senator PNL DA
244. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
245. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
246. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
247. Pălărie Ștefan senator USR DA
248. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
249. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
250. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
251. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
252. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
253. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
254. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
255. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
256. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
257. Polak Tudor deputat PNL DA
258. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
259. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
260. Popa Alexandru deputat PNL DA
261. Popa Maricel senator PSD NU
262. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
263. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
264. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
265. Popescu Pavel deputat PNL DA
266. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
267. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD NU
268. Postică Andrei senator USR DA
269. Potecă Vasilica senator PNL DA
270. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
271. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
272. Presură Alexandra deputat PSD NU
273. Prioteasa Ion senator PSD NU
274. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
275. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
276. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
277. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
278. Puiu Ovidiu senator PSD NU
279. Rafila Alexandru deputat PSD NU
280. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
281. Răducanu Sebastian senator PSD NU
282. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
283. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
284. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
285. Romașcanu Lucian senator PSD NU
286. Roșca Mircea deputat PNL DA
287. Rujan Dumitru deputat PNL DA
288. Sandu Viorica deputat PSD NU
289. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
290. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
291. Scarlat George senator PNL DA
292. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
293. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
294. Seres Dénes deputat UDMR DA
295. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
296. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
297. Solomon Adrian deputat PSD NU
298. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
299. Stan Ioan senator PSD NU
300. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
301. Stancu Paul deputat PSD NU
302. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
303. Stănescu Paul senator PSD NU
304. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
305. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
306. Stoian Maria deputat PNL DA
307. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
308. Stoica Diana deputat USR DA
309. Stoica Elena deputat PSD NU
310. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
311. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
312. Stroe Felix senator PSD NU
313. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
314. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
315. Szabó Ödön deputat UDMR DA
316. Șandru Cosmin deputat PNL DA
317. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
318. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
319. Șișcu George deputat PNL DA
320. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
321. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
322. Șoptică Costel deputat PNL DA
323. Șovăială Constantin deputat PNL DA
324. Ștefan Ion deputat PNL DA
325. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
326. Tánczos Barna senator UDMR DA
327. Tănase Antonel deputat PNL DA
328. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
329. Tătaru Nelu deputat PNL DA
330. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
331. Terente Eugen deputat USR DA
332. Thellmann Christine deputat PNL DA
333. Tîlvăr Angel senator PSD NU
334. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
335. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
336. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
337. Todosiu Beniamin deputat USR DA
338. Toma Ilie deputat PSD NU
339. Toma Vasilică deputat PSD NU
340. Trăilă Cristina deputat PNL DA
341. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
342. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
343. Tudorache Daniel deputat PSD NU
344. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
345. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
346. Turcan Raluca deputat PNL DA
347. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
348. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
349. Țachianu Marian deputat PSD NU
350. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
351. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
352. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
353. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
354. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
355. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
356. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
357. Veștea Mihail senator PNL DA
358. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
359. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
360. Vicol Costel senator USR DA
361. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
362. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
363. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
364. Vlașin Sorin senator PSD NU
365. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
366. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
367. Weber Mihai deputat PSD NU
368. Wiener Adrian deputat USR DA
369. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
370. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
371. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
372. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
373. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 februarie 2023, 7:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro