Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2007 > 13:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 aprilie 2007, ora 13:13

Poziție pe
ordinea de zi:
38
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 79/2007 pentru completarea Legii 544 din 12 octombrie 2001 privind liberul acces la informațiile de interes public
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:194 64 32 20 31 15 10 7 15
- voturi pentru (DA):177 59 32 17 31 13 10 7 8
- voturi împotrivă (NU):7 2 - 3 - - - - 2
- abțineri:6 - - - - 1 - - 5
- nu au votat:4 3 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR Abținere
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Băeșu George PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu - DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Constantinescu Anca PD-L DA
45. Corlățean Titus PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD -
48. Diaconescu Marin PRM DA
49. Diaconescu Renică PC DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
57. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - NU
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gubandru Aurel PSD DA
79. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
80. Hanganu Romeo Octavian PC DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ilie Cristian PD-L DA
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Ionescu Daniel PSD DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iustian Mircea Teodor - Abținere
88. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Kovacs Attila UDMR DA
91. Lificiu Petru - DA
92. Luchian Ion PNL DA
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Man Mircea PD-L DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD NU
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
105. Merce Ilie PRM DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PRM DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L DA
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
110. Mînzînă Ion PRM DA
111. Mocanu Alexandru PD-L DA
112. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
113. Moisoiu Adrian PRM DA
114. Momanu Corneliu - DA
115. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
116. Movilă Petru PD-L DA
117. Munteanu Ioan PSD DA
118. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
119. Nassar Rodica PSD DA
120. Năstase Adrian PSD DA
121. Nechita Aurel PSD DA
122. Nedelcu Gabriela PSD DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
125. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
126. Nițulescu Teodor PSD DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Olarean Aurel PD-L DA
129. Oltean Ioan PD-L DA
130. Olteanu Bogdan PNL DA
131. Ovidenie Costel - DA
132. Pavelescu Aurelian - Abținere
133. Paveliu Marian Sorin - Abținere
134. Petrea Constantin PD-L DA
135. Popa Cornel PNL DA
136. Popa Daniela PC DA
137. Popa Nicolae PC DA
138. Popescu Florin Aurelian - DA
139. Popescu Ionica Constanța PC DA
140. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
141. Preda Cezar-Florin PD-L DA
142. Pruteanu Vasile - DA
143. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
144. Pupeză Viorel PSD DA
145. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
146. Pușcă Mircea Valer PNL DA
147. Rădulescu Cristian PD-L DA
148. Rogin Marius PD-L DA
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
150. Rus Ioan Aurel PRM DA
151. Sasu Ion PSD DA
152. Săniuță Marian-Florian PSD DA
153. Săpunaru Nini PNL DA
154. Sârbu Marian PSD DA
155. Scutaru Adrian George PNL DA
156. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
157. Seres Dénes UDMR -
158. Sirețeanu Mihail PSD DA
159. Sóki Béla UDMR DA
160. Soporan Vasile Filip PSD DA
161. Stan Ioan PSD DA
162. Stoica Ion - Abținere
163. Străchinaru Petre PD-L DA
164. Strungă Emil PNL DA
165. Szekely Levente Csaba UDMR DA
166. Știrbeț Cornel - Abținere
167. Știucă Alecsandru PSD DA
168. Tabără Valeriu PD-L DA
169. Tamás Sándor UDMR DA
170. Tămagă Constantin PSD DA
171. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
172. Tărniceru Petru PSD DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Timiș Ioan PNL DA
175. Todoran Pavel PSD DA
176. Toma Florentina Marilena PSD -
177. Toma Horia-Victor PNL DA
178. Toró Tiberiu UDMR DA
179. Tudor Constantin PC DA
180. Tudor Marcu PRM DA
181. Tudose Mihai PSD DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
184. Vasile Aurelia PSD DA
185. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
186. Văsioiu Horia PD-L DA
187. Vlase Petru Gabriel PSD DA
188. Vlădoiu Aurel PSD DA
189. Voicu Cătălin PSD DA
190. Voinea Florea PSD DA
191. Zaharia Claudius Mihail - DA
192. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
193. Zegrean Augustin PD-L DA
194. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 februarie 2023, 16:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro