Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.03.2007 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 27 martie 2007, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 77/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.8/2006 privind instituirea indemnizației pentru pensionarii sistemului public de pensii, membri ai uniunilor de creatori legal constituite și recunoscute ca persoane juridice de utilitate publică
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:209 68 34 17 40 16 10 9 15
- voturi pentru (DA):97 4 32 7 40 - 4 6 4
- voturi împotrivă (NU):102 62 2 9 - 16 6 2 5
- abțineri:10 2 - 1 - - - 1 6
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Aledin Minoritati Abținere
6. Andea Petru PSD NU
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Antal Árpád-András UDMR NU
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Asztalos Ferenc UDMR NU
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bivolaru Ioan PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR NU
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD NU
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD NU
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
37. Călian Petru PC DA
38. Câmpanu Liviu PNL NU
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - NU
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Cocrea Olguța - NU
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Dan Iosif PSD NU
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD NU
53. Dobre Traian PNL NU
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dușa Mircea PSD NU
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR NU
63. Faina Constantin PC NU
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Georgescu Filip PSD NU
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Giurgiu Mircia - NU
73. Glăvan Ștefan PC NU
74. Gonțea Ion PD-L DA
75. Grigore Dan PD-L DA
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gubandru Aurel PSD NU
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
79. Ibram Iusein Minoritati NU
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Igaș Traian Constantin PD-L DA
82. Ilie Cristian PD-L DA
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Ionescu Daniel PSD NU
85. Iordache Florin PSD NU
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM NU
88. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
89. Kerekes Károly UDMR NU
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
91. Kovacs Attila UDMR NU
92. Lambrino Radu PD-L DA
93. Lificiu Petru - DA
94. Liga Dănuț PD-L DA
95. Longher Ghervazen Minoritati DA
96. Luchian Ion PNL DA
97. Macaleți Costică PSD NU
98. Magheru Paul PRM DA
99. Man Mircea PD-L DA
100. Marian Dan Mihai PNL DA
101. Marin Constantin PSD NU
102. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
103. Máté András-Levente UDMR NU
104. Matei Cătălin Lucian PSD NU
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mătușa Tudor PRM NU
109. Meir Nati - NU
110. Merce Ilie PRM NU
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PRM NU
114. Mircovici Niculae Minoritati NU
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
117. Mitrea Manuela PSD NU
118. Mitrea Miron Tudor PSD NU
119. Mînzînă Ion PRM Abținere
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocanu Vasile PSD NU
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
123. Mohora Tudor PSD NU
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD NU
126. Momanu Corneliu - DA
127. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
128. Movilă Petru PD-L DA
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
130. Năstase Adrian PSD NU
131. Nechita Aurel PSD NU
132. Nedelcu Gabriela PSD NU
133. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
134. Nicolicea Eugen PSD NU
135. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
136. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
137. Nițulescu Teodor PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD NU
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Oprea Gabriel PSD NU
141. Ovidenie Costel - DA
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Paveliu Marian Sorin - Abținere
144. Petrea Constantin PD-L DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD NU
146. Popa Cornel PNL DA
147. Popa Nicolae PC NU
148. Popescu Florin Aurelian - Abținere
149. Popescu Ionica Constanța PC NU
150. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
151. Pruteanu Vasile - DA
152. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
153. Pupeză Viorel PSD NU
154. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
155. Pușcaș Vasile PSD NU
156. Pușcă Mircea Valer PNL DA
157. Puzdrea Dumitru PD-L DA
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Rădulescu Cristian PD-L DA
160. Rogin Marius PD-L DA
161. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
162. Rus Ioan Aurel PRM DA
163. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
164. Sanda Victor PSD DA
165. Sandu Gabriel - Abținere
166. Sandu-Capră Mihai PNL DA
167. Sasu Ion PSD NU
168. Săniuță Marian-Florian PSD NU
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Sârb Gheorghe PD-L DA
171. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
172. Scutaru Adrian George PNL DA
173. Seres Dénes UDMR NU
174. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
175. Sóki Béla UDMR NU
176. Stan Ioan PSD NU
177. Stanciu Anghel PSD NU
178. Stănescu Mircea PSD NU
179. Stoica Ion - Abținere
180. Străchinaru Petre PD-L DA
181. Strungă Emil PNL DA
182. Szekely Levente Csaba UDMR NU
183. Știrbeț Cornel - Abținere
184. Știucă Alecsandru PSD NU
185. Tamás Sándor UDMR NU
186. Tămagă Constantin PSD NU
187. Tărniceru Petru PSD NU
188. Teodorescu George Alin PSD NU
189. Timar Liviu PSD NU
190. Timiș Ioan PNL DA
191. Toma Florentina Marilena PSD NU
192. Toma Horia-Victor PNL DA
193. Toró Tiberiu UDMR NU
194. Tudor Constantin PC NU
195. Tudor Marcu PRM NU
196. Tudose Mihai PSD NU
197. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
198. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
199. Varga Attila UDMR NU
200. Vasile Aurelia PSD NU
201. Văsioiu Horia PD-L DA
202. Vlădoiu Aurel PSD NU
203. Voicu Cătălin PSD NU
204. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
205. Voinea Florea PSD DA
206. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
207. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
208. Zegrean Augustin PD-L DA
209. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 4 martie 2024, 23:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro