Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 13:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 642/2018 privind unele măsuri în domeniul expertizării în securitate și sănătate ocupațională
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:309 99 87 54 31 20 18
- voturi pentru (DA):309 99 87 54 31 20 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
29. Barna Ilie Dan USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Andi-Lucian PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
75. Cristian Brian USR DA
76. Crîstici Ognean Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Dancă Ionel PNL DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
93. Fălcoi Nicu USR DA
94. Fechet Mircea PNL DA
95. Feodor Silviu Minoritati DA
96. Feodorov Lucian AUR DA
97. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Flucuș Dumitru PNL DA
103. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Gál Károly UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Anamaria AUR DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
110. Gheba Daniel-Sorin USR DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Giurgiu Adrian USR DA
117. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
119. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Michael PNL DA
123. Hajdu Gábor UDMR DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
126. Havârneanu Filip USR DA
127. Hărătău Elena PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Horga Maria-Gabriela PNL DA
130. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
131. Huțu Alexandra PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ichim Cristian-Paul USR DA
136. Ilie Victor USR DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ion Stelian-Cristian USR DA
140. Ionescu George PNL DA
141. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
142. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
143. Kelemen Attila UDMR DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kiss János PNL DA
146. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
147. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
148. Könczei Csaba UDMR DA
149. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
150. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
151. Lasca Mihai Ioan AUR DA
152. Lazăr Ion-Marian USR DA
153. Lazăr Teodor USR DA
154. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
157. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
158. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
159. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
160. Macovei Silviu Nicu PSD DA
161. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
162. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
163. Mang Ioan PSD DA
164. Manta Claudiu PSD DA
165. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
166. Mărculescu Dumitru PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei USR DA
170. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
171. Miklós Zoltán UDMR DA
172. Mina Marian PSD DA
173. Mircea Florin PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel USR DA
175. Mitrea Dumitrina AUR DA
176. Moisin Radu-Marin PNL DA
177. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
178. Molnar Ervin PNL DA
179. Molnar Radu-Iulian USR DA
180. Morar Olivia-Diana PNL DA
181. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
182. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
183. Munteanu Remus PSD DA
184. Murariu Oana USR DA
185. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
186. Mușoiu Ștefan PSD DA
187. Nacov Gheorghe Minoritati DA
188. Nagy Szabolcs UDMR DA
189. Nagy Vasile AUR DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Năcuță Sorin PNL DA
192. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
193. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
194. Neagu Denisa-Elena USR DA
195. Neață Eugen PSD DA
196. Niță Nicu PSD DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
199. Oteșanu Daniela PSD DA
200. Özmen Oana-Marciana USR DA
201. Paladi George-Adrian PSD DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Panait Radu USR DA
204. Paraschiv Rodica PSD DA
205. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
206. Pecingină Gheorghe PNL DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Piper-Savu Florin PSD DA
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel PNL DA
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
214. Pop Darius AUR DA
215. Pop Rareș Tudor USR DA
216. Popa Alexandru PNL DA
217. Popa Radu Mihai PSD DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PSD DA
220. Popescu Pavel PNL DA
221. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
222. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
223. Popica Eduard-Andrei PSD DA
224. Predescu Ana-Loredana PSD DA
225. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
226. Presură Alexandra PSD DA
227. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
228. Prună Cristina-Mădălina USR DA
229. Prunean Alin-Costel USR DA
230. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
231. Rafila Alexandru PSD DA
232. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
233. Rizea Cristina Camelia USR DA
234. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
235. Roman Florin-Claudiu PNL DA
236. Roman Nicolae AUR DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rujan Dumitru PNL DA
239. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
240. Salan Viorel PSD DA
241. Sandu Viorica PSD DA
242. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
243. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
244. Scripnic Lilian AUR DA
245. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
248. Simion George-Nicolae AUR DA
249. Simonis Alfred - Robert PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stancu Paul PSD DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Vetuța PNL DA
254. Stoian Maria PNL DA
255. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
256. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
257. Stoica Diana USR DA
258. Stoica Elena PSD DA
259. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
262. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șandru Cosmin PNL DA
265. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
266. Șerban Gianina AUR DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șișcu George PNL DA
269. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
270. Șoldan Gheorghe PSD DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șovăială Constantin PNL DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tanasă Dan AUR DA
275. Tănase Antonel PNL DA
276. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
277. Tătaru Nelu PNL DA
278. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
279. Terente Eugen USR DA
280. Thellmann Christine PNL DA
281. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
282. Toda Daniel-Liviu USR DA
283. Todosiu Beniamin USR DA
284. Toma Ilie PSD DA
285. Toma Vasilică PSD DA
286. Trăilă Cristina PNL DA
287. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
290. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
291. Turcan Raluca PNL DA
292. Tușa Adriana Diana PSD DA
293. Tuță George-Cristian PNL DA
294. Țachianu Marian PSD DA
295. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
296. Țoiu Oana-Silvia USR DA
297. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
298. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
299. Varga Glad-Aurel PNL DA
300. Vexler Silviu Minoritati DA
301. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
302. Vîlceanu Dan PNL DA
303. Volosatîi Boris AUR DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Wiener Adrian USR DA
307. Zakarias Zoltán UDMR DA
308. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 decembrie 2021, 7:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro