Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 12:06

Poziție pe
ordinea de zi:
4,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 473/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.66/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.117/2017 privind înființarea Institutului de Studii Avansate pentru Cultura și Civilizația Levantului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:241 102 53 23 18 9 12 12 12
- voturi pentru (DA):204 100 53 - 18 3 12 8 10
- voturi împotrivă (NU):24 1 - 23 - - - - -
- abțineri:13 1 - - - 6 - 4 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton - DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR NU
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PNL DA
13. Banias Mircea Marius PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana - DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Calotă Florică Ică - DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP Abținere
58. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Mircea-Titus PRO România Abținere
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
72. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Damian PNL DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PNL DA
87. Georgescu Laura PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic - DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PRO România DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai - DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR NU
110. Ioniță Antoneta PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
114. Jivan Luminița-Maria PSD DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
117. Lazăr Sorin PSD DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lovin Dumitru - DA
121. Lungu Tudorița PNL DA
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Lupescu Dumitru USR NU
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Marica Petru-Sorin PRO România DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
133. Mihalescul Dumitru PNL DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
138. Mohaci Mihai PRO România DA
139. Moise Costin-Sebastian PMP DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
144. Neagu Nicolae PNL DA
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL DA
147. Nicolae Andrei PSD Abținere
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai PRO România DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olteanu Daniel - DA
153. Oprea Dumitru PNL DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
159. Pau Radu - Adrian PRO România DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Petric Octavian PRO România DA
163. Podașcă Gabriela-Maria PRO România Abținere
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Pop Rareș Tudor USR NU
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Preda Cezar-Florin PNL DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR NU
176. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
177. Rădulescu Alexandru PSD DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
186. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
187. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
188. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simionca Ionuț PMP Abținere
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
198. Stan Viorel PSD DA
199. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
200. Stancu Florinel PRO România Abținere
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
203. Suciu Matei PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surgent Marius-Gheorghe - DA
206. Szabó Ödön UDMR DA
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șova Lucian PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
214. Tabugan Ion - DA
215. Teacă Alexandru PMP Abținere
216. Teiș Alina PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Todor Adrian PSD DA
219. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
220. Toma Ilie PSD DA
221. Tripa Florin-Dan PSD DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
224. Țachianu Marian PSD DA
225. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
226. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
227. Varga Glad-Aurel PNL DA
228. Varga Vasile PNL DA
229. Vass Levente UDMR DA
230. Văcaru Alin Vasile PRO România Abținere
231. Velcea Nicolae PSD DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vișan George-Gabriel PSD DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Vîrză Mihăiță PSD DA
236. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
237. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
238. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
239. Zainea Cornel USR NU
240. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 27 septembrie 2022, 8:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro