Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 12:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 12:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 661/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.16/2000 privind înființarea, organizarea și funcționarea Consiliului Național al Persoanelor Vârstnice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:206 139 - - 19 19 - 15 14
- voturi pentru (DA):206 139 - - 19 19 - 15 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Constantin Daniel - DA
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Florea Damian PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
78. Găină Mihăiță PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Gilia Claudia PSD DA
84. Goga Octavian PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Halici Nicușor PSD DA
87. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
88. Hărătău Elena PSD DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela - DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
96. Intotero Natalia-Elena PSD DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Longher Victoria Minoritati DA
104. Lovin Dumitru ALDE DA
105. Lupașcu Costel PSD DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD DA
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
108. Manole Petre-Florin PSD DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
112. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
114. Mînzatu Roxana PSD DA
115. Mocanu Adrian ALDE DA
116. Mocioalcă Ion PSD DA
117. Mohaci Mihai - DA
118. Mușoiu Ștefan PSD DA
119. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
120. Neață Eugen PSD DA
121. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
122. Nicolae Andrei PSD DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Nistor Laurențiu PSD DA
125. Niță Mihai ALDE DA
126. Niță Nicu PSD DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Olteanu Daniel ALDE DA
129. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
130. Oteșanu Daniela PSD DA
131. Pambuccian Varujan Minoritati DA
132. Pană Adriana-Doina PSD DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pau Radu - Adrian PSD DA
135. Păle Dănuț PSD DA
136. Petcu Toma-Florin ALDE DA
137. Petrea Gabriel PSD DA
138. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
141. Plumb Rovana PSD DA
142. Podașcă Gabriela-Maria - DA
143. Ponta Victor-Viorel - DA
144. Pop Georgian PSD DA
145. Popa Florin PSD DA
146. Popa Mihai Valentin - DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
148. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
149. Presură Alexandra PSD DA
150. Radu Anișoara PSD DA
151. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
152. Rădulescu Alexandru PSD DA
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
154. Răduț Violeta PSD DA
155. Roman Ioan Sorin PSD DA
156. Roșca Lucreția PSD DA
157. Rotaru Alexandru PSD DA
158. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
159. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
160. Sefer Cristian-George PSD DA
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Simion Lucian-Eduard PSD DA
163. Simonis Alfred - Robert PSD DA
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Stan Viorel PSD DA
167. Stancu Florinel PSD DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD DA
169. Stănescu Alexandru PSD DA
170. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
171. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
172. Suciu Matei PSD DA
173. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
174. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
175. Szabó Ödön UDMR DA
176. Șarapatin Elvira PSD DA
177. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
178. Șimon Gheorghe PSD DA
179. Șotcan Theodora PSD DA
180. Șova Lucian PSD DA
181. Ștefan Corneliu PSD DA
182. Tabugan Ion ALDE DA
183. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
184. Teiș Alina PSD DA
185. Terea Ioan PSD DA
186. Tîlvăr Angel PSD DA
187. Todor Adrian PSD DA
188. Toma Ilie PSD DA
189. Tripa Florin-Dan PSD DA
190. Tudor Beatrice PSD DA
191. Tudose Mihai PSD DA
192. Tușa Adriana Diana PSD DA
193. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
194. Vasile Daniel Minoritati DA
195. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
196. Vasilică Radu Costin PSD DA
197. Vass Levente UDMR DA
198. Velcea Nicolae PSD DA
199. Vișan George-Gabriel PSD DA
200. Vîrză Mihăiță PSD DA
201. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
202. Vosganian Varujan ALDE DA
203. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
204. Weber Mihai PSD DA
205. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 17:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro