Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 12:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 12:00

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare pentru completarea Regulamentului Camerei Deputatilor
PHC 70/2017 pentru completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:268 139 49 26 17 15 8 10 4
- voturi pentru (DA):176 138 - - 15 15 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):88 - 49 26 - - 8 3 2
- abțineri:3 - - - 2 - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR NU
27. Bica Dănuț PNL NU
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL NU
34. Bodea Marius PNL NU
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
39. Borza Remus-Adrian - DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
41. Botez Mihai-Cătălin USR NU
42. Bran-Voinea Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL NU
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR NU
48. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL NU
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL NU
58. Cherecheș Viorica PNL NU
59. Chichirău Cosette-Paula USR NU
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Cosma Andreea PSD DA
68. Cristache Cătălin PMP NU
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL NU
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Dehelean Silviu USR NU
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL NU
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
83. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL NU
92. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
93. Florea Damian - DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
104. Gheorghiu Bogdan PNL NU
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL NU
108. Ghinea Cristian USR NU
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL NU
111. Goga Octavian PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
113. Gudu Vasile PNL NU
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR NU
125. Ioniță Antoneta PNL NU
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL NU
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR NU
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
151. Movilă Petru PMP NU
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
156. Neagu Nicolae PNL NU
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL NU
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Niță Mihai ALDE DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olar Corneliu PNL NU
166. Olteanu Daniel PNL NU
167. Oprea Dumitru PNL NU
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL NU
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP NU
173. Pau Radu - Adrian PSD DA
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petcu Toma-Florin ALDE DA
176. Petrea Gabriel PSD DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
180. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
182. Plumb Rovana PSD DA
183. Pop Andrei PSD DA
184. Pop Georgian PSD DA
185. Pop Rareș Tudor USR NU
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
190. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
191. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
192. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
193. Presură Alexandra PSD DA
194. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
195. Prună Cristina-Mădălina USR NU
196. Radu Anișoara PSD DA
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
201. Răduț Violeta PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
203. Roman Florin-Claudiu PNL NU
204. Roman Ioan Sorin PSD DA
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Rotaru Alexandru PSD DA
207. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
208. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
209. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
213. Simion Lucian-Eduard PSD DA
214. Simionca Ionuț PMP NU
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Spânu Ion PSD DA
219. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
220. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
221. Stancu Florinel PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Suciu Matei PSD DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șarapatin Elvira PSD DA
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
231. Șișcu George PNL NU
232. Șotcan Theodora PSD DA
233. Șova Lucian PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL NU
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Ștefan Ion PNL NU
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teiș Alina PSD DA
240. Terea Ioan PSD DA
241. Tîlvăr Angel PSD DA
242. Todor Adrian PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
244. Toma Ilie PSD DA
245. Tripa Florin-Dan PSD DA
246. Tudor Beatrice PSD DA
247. Turcan Raluca PNL NU
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
249. Tușa Adriana Diana PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
251. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
252. Vasile Daniel Minoritati DA
253. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
254. Vass Levente UDMR DA
255. Velcea Nicolae PSD DA
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL NU
258. Vîrză Mihăiță PSD DA
259. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
263. Vosganian Varujan ALDE DA
264. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zainea Cornel USR NU
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 ianuarie 2022, 12:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro