Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 12:06

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind vacantarea locului de deputat al domnului Gheorghe - Eugen Nicolaescu (PH CD 55/2017)
PHC 55/2017 privind vacantarea locului de deputat al domnului Gheorghe - Eugen Nicolăescu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:243 133 39 24 10 13 10 14
- voturi pentru (DA):242 133 38 24 10 13 10 14
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Badea Leonardo PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian ALDE DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Damian ALDE DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghilea Găvrilă PNL DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Goga Octavian PMP DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu George PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Lazăr Sorin PSD DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Longher Victoria Minoritati DA
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Lungu Tudorița PNL DA
118. Lupașcu Costel PSD DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Marica Petru-Sorin PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Movilă Petru PMP DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
137. Neagu Nicolae PNL DA
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nicolae Andrei PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Niță Mihai ALDE DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Olar Corneliu PNL DA
147. Olteanu Daniel PNL DA
148. Oprea Dumitru PNL DA
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Pană Adriana-Doina PSD DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pașcan Emil-Marius PMP DA
154. Pau Radu - Adrian PSD DA
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petrea Gabriel PSD DA
157. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
158. Petric Octavian PSD DA
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
160. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
161. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Pop Andrei PSD DA
164. Pop Georgian PSD DA
165. Pop Rareș Tudor USR DA
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
169. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR DA
174. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
175. Rădulescu Alexandru PSD DA
176. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
177. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
178. Răduț Violeta PSD DA
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Roman Ioan Sorin PSD DA
181. Romanescu Cristinel PNL DA
182. Rotaru Alexandru PSD DA
183. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
184. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
185. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
186. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
187. Sefer Cristian-George PMP DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simion Lucian-Eduard PSD DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
193. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion PSD DA
196. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
197. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
198. Stancu Florinel PSD DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șotcan Theodora PSD DA
209. Ștefan Corneliu PSD DA
210. Ștefan Ion PNL DA
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
212. Tabugan Ion PMP DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Terea Ioan PSD DA
215. Tîlvăr Angel PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Toma Ilie PSD DA
218. Tripa Florin-Dan PSD DA
219. Trușcă Constantin PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
222. Tușa Adriana Diana PSD DA
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
224. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Vasilică Radu Costin PSD DA
229. Vass Levente UDMR DA
230. Văcaru Alin Vasile PSD DA
231. Velcea Nicolae PSD DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vișan George-Gabriel PSD DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
238. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
239. Vosganian Varujan ALDE DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zainea Cornel USR DA
242. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 18:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro