Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2017 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 30 mai 2017, ora 12:06

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei catre Parlamentul European si Consiliu: Crearea unui sistem de impozitare a societatilor echitabil, competitiv si stabil pentru Uniunea Europeana - COM(2016)682, Propunerea de directiva a Consiliului privind o baza fiscala consolidata comuna a societatilor (CCCTB) - COM(2016)683 si Propunerea de directiva a Consiliului privind o baza fiscala comuna a societatilor - COM(2016) 685 (PHCD 47/2017)
PHC 47/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European și Consiliu: Crearea unui sistem de impozitare a societăților echitabil, competitiv și stabil pentru Uniunea Europeană – COM(2016)682, Propunerea de directivă a Consiliului privind o bază fiscală consolidată comună a societăților (CCCTB) – COM(2016)683 și Propunerea de directivă a Consiliului privind o bază fiscală comună a societăților – COM(2016) 685
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:220 111 42 23 13 9 8 13 1
- voturi pentru (DA):219 110 42 23 13 9 8 13 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PMP DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bran-Voinea Ioana PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR DA
57. Cristache Cătălin PMP DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Damian ALDE DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghilea Găvrilă PNL DA
88. Ghinea Cristian USR DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
93. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ionescu George PNL DA
102. Ioniță Antoneta PNL DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
105. Jivan Luminița-Maria PSD DA
106. Kelemen Hunor UDMR DA
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Longher Victoria Minoritati DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
119. Mihalescul Dumitru PNL DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mocioalcă Ion PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Mușoiu Ștefan PSD DA
127. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
129. Neagu Nicolae PNL DA
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL DA
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Mihai ALDE DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Oprea Dumitru PNL DA
140. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP DA
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petric Octavian PSD DA
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
150. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
151. Pop Andrei PSD DA
152. Pop Rareș Tudor USR DA
153. Popa Florin PSD DA
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
155. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
156. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
157. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
158. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
159. Presură Alexandra PSD DA
160. Radu Anișoara PSD DA
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
162. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
163. Rădulescu Alexandru PSD DA
164. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
165. Răduț Violeta PSD DA
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL DA
168. Roman Ioan Sorin PSD DA
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
171. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
173. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
174. Sefer Cristian-George PMP DA
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Simionca Ionuț PMP DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
182. Stancu Florinel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Alexandru PSD DA
185. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
186. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
187. Suciu Matei PSD DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
190. Șimon Gheorghe PSD DA
191. Șișcu George PNL DA
192. Șotcan Theodora PSD DA
193. Șova Lucian PSD DA
194. Șovăială Constantin PNL DA
195. Ștefan Corneliu PSD DA
196. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
197. Tabugan Ion PMP DA
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
199. Terea Ioan PSD DA
200. Todor Adrian PSD DA
201. Toma Ilie PSD DA
202. Tudor Beatrice PSD DA
203. Tușa Adriana Diana PSD -
204. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
205. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
206. Varga Glad-Aurel PNL DA
207. Varga Vasile PNL DA
208. Vasile Daniel Minoritati DA
209. Vasilică Radu Costin PSD DA
210. Vass Levente UDMR DA
211. Văcaru Alin Vasile PSD DA
212. Vexler Silviu Minoritati DA
213. Vișan George-Gabriel PSD DA
214. Vîlceanu Dan PNL DA
215. Vîrză Mihăiță PSD DA
216. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
217. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
218. Zainea Cornel USR DA
219. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 ianuarie 2022, 11:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro