Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2017 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 11 aprilie 2017, ora 12:41

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 28 /2017).
PHC 28/2017 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:259 128 51 19 19 15 13 14
- voturi pentru (DA):255 128 47 19 19 15 13 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:4 - 4 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PMP DA
15. Banias Mircea Marius ALDE DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cristache Cătălin PMP DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian ALDE DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghe Tinel PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Iacomi Iulian PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George PNL -
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Korodi Attila UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohaci Mihai PSD DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neagu Nicolae PNL DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
148. Nicoară Romeo Florin PNL DA
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
151. Niță Mihai ALDE DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Olar Corneliu PNL DA
155. Olteanu Daniel PNL DA
156. Oprea Dumitru PNL DA
157. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL -
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP DA
163. Pau Radu - Adrian PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Petric Octavian PSD DA
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
170. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
171. Ponta Victor-Viorel PSD DA
172. Pop Andrei PSD DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Pop Rareș Tudor USR DA
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
178. Popescu Pavel PNL DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Preda Cezar-Florin PNL DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR DA
185. Radu Anișoara PSD DA
186. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
187. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
188. Răcuci Claudiu-Vasile PNL -
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Romanescu Cristinel PNL DA
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Sefer Cristian-George PMP DA
201. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
204. Simion Lucian-Eduard PSD DA
205. Simionca Ionuț PMP DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Spânu Ion PSD DA
211. Stancu Florinel PSD DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Alexandru PSD DA
214. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stroe Ionuț-Marian PNL -
217. Suciu Matei PSD DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șarapatin Elvira PSD DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șotcan Theodora PSD DA
225. Șova Lucian PSD DA
226. Șovăială Constantin PNL DA
227. Ștefan Corneliu PSD DA
228. Ștefan Ion PNL DA
229. Tabugan Ion PMP DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Terea Ioan PSD DA
232. Todor Adrian PSD DA
233. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
234. Tomac Eugen PMP DA
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Trușcă Constantin PSD DA
237. Tudor Beatrice PSD DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
241. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Varga Vasile PNL DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Vasilică Radu Costin PSD DA
246. Vass Levente UDMR DA
247. Văcaru Alin Vasile PSD DA
248. Velcea Nicolae PSD DA
249. Vexler Silviu Minoritati DA
250. Vîlceanu Dan PNL DA
251. Vîrză Mihăiță PSD DA
252. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
253. Vlase Petru Gabriel PSD DA
254. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
255. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
256. Vosganian Varujan ALDE DA
257. Weber Mihai PSD DA
258. Zainea Cornel USR DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 ianuarie 2022, 9:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro