Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2006 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 6 iunie 2006, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-8
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 66/2006 pentru modificarea Legii nr. 109/2005 privind instituirea indemnizației pentru activitatea de liber- profesionist a artiștilor interpreți sau executanți din România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:245 75 59 21 32 20 13 13 12
- voturi pentru (DA):225 66 56 20 31 19 13 13 7
- voturi împotrivă (NU):15 8 1 1 - - - - 5
- abțineri:2 1 1 - - - - - -
- nu au votat:3 - 1 - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD NU
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
22. Bejinariu Eugen - NU
23. Bentu Dumitru PSD NU
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
36. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PRM DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
53. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Dan Iosif PSD DA
56. Diaconescu Marin PRM DA
57. Diaconescu Renică PC DA
58. Dida Corneliu Ioan PSD DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L -
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
73. Fenechiu Relu PNL DA
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Gheorghe Valeriu PNL DA
83. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
84. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
85. Ghișe Ioan PNL DA
86. Giurgiu Mircia - NU
87. Glăvan Ștefan PC DA
88. Godja Petru PSD DA
89. Grigore Dan PD-L DA
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Gubandru Aurel PSD NU
92. Gușă Cozmin Horea - DA
93. Hellvig Eduard Raul PC DA
94. Hoban Ioan PNL DA
95. Hoinaru Marian PNL DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Igaș Traian Constantin PD-L DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
101. Ionescu Daniel PSD DA
102. Iustian Mircea Teodor PNL DA
103. Kelemen Hunor UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
106. Kovacs Attila UDMR DA
107. Lakatos Petru UDMR DA
108. Lari-Iorga Leonida - NU
109. Luchian Ion PNL DA
110. Magheru Paul PRM DA
111. Man Mircea PD-L DA
112. Manda Iulian Claudiu PSD DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Martin Eduard-Stelian PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
122. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
125. Meir Nati - DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Mihalache Sorin Dan PSD DA
128. Mircea Costache PRM NU
129. Mironescu Laurențiu PD-L DA
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
131. Mitrea Manuela PSD DA
132. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
133. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
134. Mînzînă Ion PRM DA
135. Mocanu Alexandru PD-L DA
136. Mocanu Vasile PSD DA
137. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mohora Tudor PSD DA
140. Moisoiu Adrian PRM DA
141. Moldovan Emil Radu PSD DA
142. Momanu Corneliu PNL DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Munteanu Ioan PSD NU
145. Muscă Monica Octavia PNL DA
146. Năstase Adrian PSD DA
147. Nechita Aurel PSD DA
148. Nedelcu Gabriela PSD NU
149. Nica Dan PSD DA
150. Nicolicea Eugen PSD DA
151. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
152. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
153. Niță Constantin PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oancea Viorel PNL DA
156. Oltean Ioan PD-L DA
157. Olteanu Bogdan PNL DA
158. Oprea Gabriel PSD DA
159. Ovidenie Costel - DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pardău Dumitru PNL DA
163. Pascu Bogdan PC DA
164. Paveliu Marian Sorin PNL DA
165. Păun Nicolae Minoritati DA
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Plumb Rovana PSD NU
168. Ponta Victor-Viorel PSD DA
169. Pop Claudiu Adrian PSD DA
170. Popa Cornel PNL DA
171. Popa Daniela PC DA
172. Popescu Dan Ioan PSD DA
173. Popescu Florin Aurelian PNL DA
174. Popescu Ionica Constanța PC DA
175. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
176. Preda Cezar-Florin PD-L DA
177. Preda Ion PNL DA
178. Pruteanu Vasile PNL DA
179. Pupeză Viorel PSD DA
180. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
181. Pușcaș Vasile PSD DA
182. Pușcă Mircea Valer PNL DA
183. Racoceanu Viorel PD-L DA
184. Radan Mihai Minoritati DA
185. Raicu Romeo Marius PD-L DA
186. Rogin Marius PD-L DA
187. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
188. Rus Ioan Aurel PRM DA
189. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
190. Rușanu Dan Radu PNL DA
191. Sanda Victor PSD DA
192. Sandu Gabriel PNL DA
193. Sandu-Capră Mihai PNL DA
194. Sasu Ion PSD DA
195. Săniuță Marian-Florian PSD DA
196. Săpunaru Nini PNL DA
197. Sârbu Marian PSD DA
198. Sârbu Mugurel Liviu - DA
199. Scutaru Adrian George PNL DA
200. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
203. Sóki Béla UDMR DA
204. Soporan Vasile Filip PSD DA
205. Stan Ioan PSD DA
206. Stan Ion PSD NU
207. Stănescu Cristian PRM DA
208. Stoica Ion - NU
209. Străchinaru Petre PD-L DA
210. Strungă Emil PNL DA
211. Szekely Levente Csaba UDMR DA
212. Șandru Marcela Lavinia - DA
213. Știrbeț Cornel PNL DA
214. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
215. Tabără Valeriu PD-L DA
216. Tamás Sándor UDMR DA
217. Tămagă Constantin PSD DA
218. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
219. Teodorescu George Alin PSD DA
220. Timiș Ioan PSD DA
221. Toma Horia-Victor PNL DA
222. Toró Tiberiu UDMR DA
223. Tudor Constantin PC DA
224. Tudor Marcu PRM DA
225. Tudose Mihai PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Țundrea Ioan PC DA
228. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
229. Ujeniuc Dragoș PNL -
230. Ungureanu Petre PNL DA
231. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
232. Ursărescu Dorinel PNL DA
233. Vainer Aurel Minoritati DA
234. Varga Attila UDMR DA
235. Vasile Aurelia PSD DA
236. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
237. Vălean Adina Ioana PNL DA
238. Văsioiu Horia PD-L DA
239. Vlase Petru Gabriel PSD DA
240. Vlădoiu Aurel PSD DA
241. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
242. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
243. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
244. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
245. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 martie 2024, 13:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro