Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:51

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 435/2013 privind îmbunătățirea mediului prin dezvoltarea mai multor spații verzi, "Un copac pentru fiecare copil"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:278 138 81 12 8 15 15 9
- voturi pentru (DA):167 129 1 2 8 13 13 1
- voturi împotrivă (NU):101 5 78 7 - 1 2 8
- abțineri:9 3 2 3 - 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL NU
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buican Cristian PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND Abținere
30. Calimente Mihăiță PNL Abținere
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciobanu Liliana - NU
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciurariu Florin PNL NU
49. Cocei Erland PNL NU
50. Codîrlă Liviu PSD -
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
52. Costin Gheorghe PNL NU
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Dalca Ștefan-Petru ND NU
60. Dascălu Constantin PNL NU
61. Deaconu Mihai ND DA
62. Delureanu Virgil PSD DA
63. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
64. Dima Toader PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Doboș Anton PNL NU
67. Dobre Mircea-Titus PSD NU
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrinescu Traian PNL NU
70. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
71. Dolineaschi Andrei PSD DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
73. Dragomir Gheorghe PNL NU
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
78. Dumbrăvanu Paul - NU
79. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fejér László-Ődőn UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Frăticiu Gheorghe PSD DA
91. Galan Constantin ALDE NU
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Geantă Florian Daniel PSD DA
95. Georgescu Laura PSD DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Florin PSD DA
98. Gheorghe Tinel PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiveciu Marian PSD DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL NU
105. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
106. Guran Virgil - NU
107. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL NU
112. Hulea Ioan PSD DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
115. Iane Daniel PNL NU
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PNL NU
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kerekes Károly UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lupu Mihai PNL NU
131. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
132. Manolache Marius PSD DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Viorica PNL NU
136. Marian Ion Cristinel ND DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marocico Ion Minoritati DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mazilu Constantin PSD DA
143. Melinte Ion PSD DA
144. Mihai Aurelian PNL NU
145. Mihăilă Ioan PSD DA
146. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mincă Liliana ND NU
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mitrea Manuela PSD DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioi Niculina PNL NU
154. Moisii Constantin PSD DA
155. Moldovan Ioan ALDE DA
156. Moldovan Iosif UDMR DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Movilă Petru ND NU
160. Muntean Mircia PSD DA
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Nazare Alexandru PNL NU
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD NU
166. Negruț Clement ND NU
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL NU
171. Nicolae Alexandri PNL NU
172. Nicolae Florian PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
174. Nicolicea Eugen PSD DA
175. Niculae Aurel PSD NU
176. Niculescu Dumitru - DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oltean Ioan PNL NU
185. Orban Ludovic PNL NU
186. Oros Nechita-Adrian PNL NU
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Palăr Ionel PNL NU
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paul Maria-Andreea PNL NU
192. Pârgaru Ion PSD DA
193. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Petrescu Petre - NU
196. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
197. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
198. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
199. Pop Georgian PSD DA
200. Popa Octavian-Marius PNL NU
201. Popescu Dan-Cristian PNL DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
204. Potor Călin PSD DA
205. Preda Cezar-Florin PNL NU
206. Pușcaș Iacob PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo - NU
212. Rățoi Neculai PSD DA
213. Reuer Elena-Ramona PNL NU
214. Rizea Cristian PSD DA
215. Roman Gheorghe PSD DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Roșca Mircea PNL NU
218. Rotaru Răzvan ND NU
219. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
220. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
221. Scarlat George PNL NU
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
223. Secară Florin Mihail PNL NU
224. Sefer Cristian-George PSD DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
227. Simedru Dan Coriolan PNL NU
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stanciu Anghel PSD NU
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stragea Sorin Constantin PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
238. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
240. Șcheau Ion PNL NU
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL NU
243. Șova Lucian PSD DA
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Taloș Mirel ALDE DA
246. Tararache Mihai PNL NU
247. Tămâian Ioan PNL NU
248. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
249. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
251. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
252. Tiuch Cătălin PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PNL NU
254. Tomac Eugen ND NU
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Turcan Raluca PNL NU
259. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
260. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD Abținere
261. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
262. Udriște Gheorghe PNL NU
263. Uricec Eugen Constantin PSD DA
264. Ursărescu Dorinel ALDE DA
265. Vainer Aurel Minoritati Abținere
266. Varga Lucia-Ana PNL NU
267. Varga Vasile PNL NU
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL NU
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
273. Vreme Valerian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
278. Zlati Radu PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 6 decembrie 2022, 9:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro