Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 599/2014 privind instituirea Zilei Naționale a Portului Tradițional
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:303 149 90 10 12 13 19 10
- voturi pentru (DA):296 146 88 10 11 13 19 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:6 3 1 - 1 - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul - DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel ND DA
105. Georgescu Laura PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
118. Guran Virgil - DA
119. Gust Băloșin Florentin - Abținere
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Holban Titi PSD DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PNL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Man Mircea PNL DA
145. Manolache Marius PSD DA
146. Manolescu Oana Minoritati DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Mazilu Constantin PSD Abținere
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Mihai Aurelian PNL DA
158. Mihăilă Ioan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moisii Constantin PSD DA
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Moldovan Iosif UDMR Abținere
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
173. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
174. Movilă Petru ND DA
175. Muntean Mircia PSD DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PNL DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Alexandri PNL DA
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
189. Niculae Aurel PSD DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara PSD DA
193. Niță Constantin PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Oros Nechita-Adrian PNL DA
201. Palașcă Viorel ALDE DA
202. Palăr Ionel PNL DA
203. Paleologu Theodor PNL DA
204. Pană Adriana-Doina PSD DA
205. Paul Maria-Andreea PNL DA
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
210. Plumb Rovana PSD DA
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Ponta Victor-Viorel PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL DA
215. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
216. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
217. Potor Călin PSD DA
218. Pușcaș Iacob PSD DA
219. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo - DA
224. Rățoi Neculai PSD DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PNL DA
229. Roman Gheorghe PSD DA
230. Roman Ioan Sorin PSD DA
231. Roman Victor PSD DA
232. Roșca Lucreția PSD DA
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rotaru Răzvan - DA
235. Sava Andrei-Valentin PSD DA
236. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
237. Săpunaru Nini PNL DA
238. Scarlat George PNL DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
240. Secară Florin Mihail PNL DA
241. Sefer Cristian-George PSD DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Simedru Dan Coriolan PNL DA
244. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
245. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stan Ioan PSD DA
248. Stanciu Anghel PSD DA
249. Stancu Ionel Minoritati DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Alexandru PSD DA
252. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
253. Stragea Sorin Constantin PSD DA
254. Stroe Radu PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surdu Raluca PNL DA
257. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Șova Lucian PSD DA
262. Ștefan Viorel PSD DA
263. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
265. Taloș Mirel ALDE DA
266. Tararache Mihai PNL DA
267. Tămâian Ioan PNL DA
268. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
272. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
273. Tiuch Cătălin PSD DA
274. Tîlvăr Angel PSD DA
275. Toader Mircea-Nicu PNL DA
276. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
277. Traicu Rodin PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Tudose Mihai PSD DA
281. Turcan Raluca PNL DA
282. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD Abținere
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Udriște Gheorghe PNL DA
285. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
286. Uricec Eugen Constantin PSD DA
287. Ursărescu Dorinel ALDE DA
288. Vainer Aurel Minoritati DA
289. Varga Lucia-Ana PNL DA
290. Varga Vasile PNL DA
291. Vasilică Radu Costin PSD DA
292. Vladu Iulian PNL DA
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vlădoiu Aurel PSD DA
295. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
296. Vreme Valerian PSD DA
297. Vulpescu Ioan PSD DA
298. Weber Mihai PSD DA
299. Zaharcu Neviser PSD DA
300. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
301. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
302. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
303. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 31 ianuarie 2023, 17:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro