Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.04.2014 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 8 aprilie 2014, ora 13:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 88/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.346/2004 privind stimularea înființării și dezvoltării întreprinderilor mici și mijlocii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:318 137 76 26 17 14 15 13 20
- voturi pentru (DA):317 137 76 26 17 14 15 13 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin - DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel - -
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel PNL DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Comșa Cornel-George - DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel - DA
112. Gerea Andrei Dominic PNL DA
113. Gheorghe Florin - DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Vasile PDL DA
123. Gunia Dragoș-Ionel - DA
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gurzău Adrian - DA
126. Gust Băloșin Florentin PSD DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hrebenciuc Viorel PSD DA
132. Hulea Ioan PSD DA
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL DA
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
148. Kerekes Károly UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR DA
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Korodi Attila UDMR DA
152. Lubanovici Mircea PDL DA
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Manolescu Oana Minoritati DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Nicu PNL DA
159. Marcu Viorica PNL DA
160. Marian Ion Cristinel ND DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Martin Eduard-Stelian PSD DA
165. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
166. Máté András-Levente UDMR DA
167. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
168. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
169. Melinte Ion PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Mihai Aurelian - DA
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Militaru Lucian PDL DA
175. Mincă Liliana ND DA
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
178. Mitrea Manuela PSD DA
179. Mîrza Gavril PSD DA
180. Mocanu Adrian PSD DA
181. Mocanu Vasile PSD DA
182. Mocioalcă Ion PSD DA
183. Mocioi Niculina ND DA
184. Moldovan Iosif UDMR DA
185. Molnar Zsolt UDMR DA
186. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
187. Muntean Mircia PDL DA
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Nazare Alexandru PDL DA
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Clement - DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nica Dan PSD DA
196. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
197. Nichita Cristina PSD DA
198. Nicoară Romeo Florin PNL DA
199. Nicolae Alexandri PNL DA
200. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
201. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
202. Niculae Aurel - DA
203. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
204. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
205. Nistor Laurențiu PSD DA
206. Nistor Marioara ND DA
207. Niță Emil PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND DA
209. Ochi Ion PSD DA
210. Oltean Ioan PDL DA
211. Orban Ludovic PNL DA
212. Oros Nechita-Adrian PNL DA
213. Palașcă Viorel PNL DA
214. Palăr Ionel PNL DA
215. Paleologu Theodor - DA
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Pană Adriana-Doina PSD DA
218. Pardău Dumitru PNL DA
219. Paul Maria-Andreea PDL DA
220. Păun Nicolae Minoritati DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL DA
228. Popa Radu Mihai PSD DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
232. Potor Călin PSD DA
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo PDL DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Rizea Cristian PSD DA
241. Roman Cristian-Constantin PDL DA
242. Roman Gheorghe PSD DA
243. Roman Ioan Sorin PSD DA
244. Roman Petre PNL DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Roșca Mircea PNL DA
247. Rotaru Răzvan ALDE DA
248. Sava Andrei-Valentin PSD DA
249. Săpunaru Nini PNL DA
250. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
251. Scutaru Adrian George PNL DA
252. Secară Florin Mihail - DA
253. Sefer Cristian-George ND DA
254. Seres Dénes UDMR DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stan Ion PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stanciu Zisu PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stativă Irinel Ioan PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stoica Mihaela - DA
266. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
267. Stragea Sorin Constantin PSD DA
268. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
269. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
270. Surdu Raluca PNL DA
271. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
272. Szabó Ödön UDMR DA
273. Șcheau Ion PSD DA
274. Șimon Gheorghe PSD DA
275. Șoptică Costel PNL DA
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Tabugan Ion PSD DA
280. Taloș Mirel PNL DA
281. Tararache Mihai - DA
282. Tămâian Ioan PNL DA
283. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
284. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
285. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
286. Teju Sorin PNL DA
287. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
288. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
289. Tîlvăr Angel PSD DA
290. Toader Mircea-Nicu PDL DA
291. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
292. Tomac Eugen - DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD DA
295. Tudose Mihai PSD DA
296. Turcan Raluca PDL DA
297. Tușa Adriana Diana - DA
298. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
299. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
300. Udriște Gheorghe PDL DA
301. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
302. Ursărescu Dorinel PNL DA
303. Vainer Aurel Minoritati DA
304. Varga Lucia-Ana PNL DA
305. Varga Vasile PNL DA
306. Vasilică Radu Costin PSD DA
307. Vladu Iulian PDL DA
308. Vlase Petru Gabriel PSD DA
309. Vlădoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vreme Valerian - DA
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Weber Mihai PSD DA
315. Zaharcu Neviser PSD DA
316. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
318. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 28 septembrie 2022, 13:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro