Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2006 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 11 aprilie 2006, ora 13:00

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 183/2005 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.31/2002 privind interzicerea organizațiilor și simbolurilor cu caracter fascist, rasist sau xenofob și a promovării cultului persoanelor vinovate de săvârșirea unor infracțiuni contra păcii și omenirii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:235 58 54 21 47 18 14 11 12
- voturi pentru (DA):230 56 54 18 47 18 14 11 12
- voturi împotrivă (NU):3 2 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen - DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
27. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PC DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Codîrlă Liviu PRM -
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Crețu Gabriela PSD DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD NU
55. Dan Iosif PSD DA
56. Diaconescu Renică PC DA
57. Dobre Traian PNL DA
58. Dorneanu Valer PSD DA
59. Dragomir Dumitru PRM DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PRM -
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
73. Fenechiu Relu PNL DA
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Florea Damian PC DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
83. Ghișe Ioan PNL DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Godja Petru PSD DA
86. Gonțea Ion PD-L DA
87. Grigore Dan PD-L DA
88. Grosaru Mircea Minoritati DA
89. Gușă Cozmin Horea - DA
90. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Hoinaru Marian PNL DA
93. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iordache Grațiela Denisa PC DA
101. Iustian Mircea Teodor PNL DA
102. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
103. Kelemen Hunor UDMR DA
104. Kerekes Károly UDMR DA
105. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
106. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
107. Kovacs Attila UDMR DA
108. Lakatos Petru UDMR DA
109. Lambrino Radu PD-L DA
110. Lari-Iorga Leonida - DA
111. Lificiu Petru - DA
112. Liga Dănuț PD-L DA
113. Luchian Ion PNL DA
114. Man Mircea PD-L DA
115. Manta Pantelimon PC DA
116. Marian Dan Mihai PNL DA
117. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mătușa Tudor PRM DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihalache Sorin Dan PSD DA
127. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
128. Mircea Costache PRM DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mitrea Manuela PSD DA
133. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
134. Mînzînă Ion PRM DA
135. Mocanu Alexandru PD-L DA
136. Mocanu Vasile PSD DA
137. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mohora Tudor PSD DA
140. Moisoiu Adrian PRM DA
141. Moldovan Emil Radu PSD DA
142. Momanu Corneliu PNL DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Movilă Petru PD-L DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Nedelcu Gabriela PSD DA
147. Nica Dan PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oancea Viorel PNL DA
152. Olarean Aurel PD-L DA
153. Oltean Ioan PD-L DA
154. Olteanu Bogdan PNL DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Pardău Dumitru PNL DA
158. Pascu Bogdan PC DA
159. Paveliu Marian Sorin PNL DA
160. Petrea Constantin PD-L DA
161. Podgorean Radu PSD DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Pop Claudiu Adrian PSD DA
164. Popa Cornel PNL DA
165. Popa Nicolae PC DA
166. Popeangă Petre PRM DA
167. Popescu Florin Aurelian PNL DA
168. Popescu Ionica Constanța PC DA
169. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
170. Preda Ion PNL DA
171. Pruteanu Vasile PNL DA
172. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
173. Pupeză Viorel PSD DA
174. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
175. Pușcaș Vasile PSD DA
176. Pușcă Mircea Valer PNL DA
177. Puzdrea Dumitru PD-L DA
178. Racoceanu Viorel PD-L DA
179. Radan Mihai Minoritati DA
180. Raicu Romeo Marius PD-L DA
181. Rădulescu Cristian PD-L DA
182. Rogin Marius PD-L DA
183. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
184. Rus Ioan Aurel PRM DA
185. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
186. Sanda Victor PSD DA
187. Sandu Gabriel PNL DA
188. Sandu-Capră Mihai PNL DA
189. Sârb Gheorghe PSD DA
190. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
191. Sârbu Marian PSD DA
192. Sârbu Mugurel Liviu - DA
193. Scutaru Adrian George PNL DA
194. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sóki Béla UDMR DA
197. Soporan Vasile Filip PSD DA
198. Stan Ion PSD DA
199. Stănescu Cristian PRM DA
200. Stănescu Mircea PD-L DA
201. Stănișoară Mihai PD-L DA
202. Stoica Ion - DA
203. Străchinaru Petre PD-L DA
204. Strungă Emil PNL DA
205. Szekely Levente Csaba UDMR DA
206. Șandru Marcela Lavinia - DA
207. Știrbeț Cornel PNL DA
208. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
209. Știucă Alecsandru PSD DA
210. Tabără Valeriu PD-L DA
211. Tămagă Constantin PSD DA
212. Tărniceru Petru PSD NU
213. Timar Liviu PSD DA
214. Timiș Ioan PSD DA
215. Todoran Pavel PSD DA
216. Toma Horia-Victor PNL DA
217. Toró Tiberiu UDMR DA
218. Tudor Constantin PC DA
219. Tudor Marcu PRM DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Țundrea Ioan PC DA
222. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
223. Ujeniuc Dragoș PNL DA
224. Ursărescu Dorinel PNL DA
225. Varga Attila UDMR DA
226. Vasile Aurelia PSD DA
227. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
228. Văsioiu Horia PD-L DA
229. Voicu Cătălin PSD DA
230. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
231. Voinea Florea PSD DA
232. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
233. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
234. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
235. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 9 februarie 2023, 15:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro