Grupuri parlamentare

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România

Lista cu fotografii Comunicate de presa Propuneri legislative initiate din: 2024 | 2023 | 2022 | 2021 Întrebari si interpelari din: 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 fost Grupul parlamentar al Alianței USR PLUS Email: usrplus@cdep.ro



Functia Nume si prenume
1. Lider Moșteanu Liviu-Ionuț
2. Vicelideri Băltărețu Viorel
din 1 feb. 2022
3.   Botez Mihai-Cătălin
din 1 feb. 2024
4.   Buzoianu Diana-Anda
din 1 sep. 2021
5.   Dehelean Silviu
6.   Hangan Pollyanna-Hanellore
din 1 feb. 2023
7.   Ion Stelian-Cristian
din 1 feb. 2023
8.   Murariu Oana
din 1 sep. 2021
9.   Neagu Denisa-Elena
din 1 feb. 2023
10.   Prună Cristina-Mădălina
din 1 feb. 2022
11.   Rodeanu Bogdan-Ionel
12.   Seidler Cristian-Gabriel
13.   Stoica Diana
din 18 oct. 2023
14.   Ungureanu Emanuel-Dumitru
din 1 feb. 2021
15. Secretari Lőrincz Ștefan-Iulian
16. Membri Apostol Alin-Gabriel
17.   Badea Mihai-Alexandru
18.   Barna Ilie Dan
19.   Berescu Monica-Elena
20.   Blaga Daniel-Codruț
21.   Bulai Iulian
22.   Ciornei Radu Tudor
23.   Cristian Brian
24.   Drancă Andrei-Iulian
25.   Drulă Cătălin
26.   Fălcoi Nicu
27.   Giurgiu Adrian
28.   Havârneanu Filip
29.   Ilie Victor
30.   Lazăr Ion-Marian
31.   Lazăr Teodor
32.   Miftode Marius-Andrei
33.   Miruță Radu-Dinel
34.   Molnar Radu-Iulian
35.   Năsui Claudiu-Iulius-Gavril
36.   Panait Radu
37.   Pop Rareș Tudor
38.   Terente Eugen
39.   Todosiu Beniamin
40.   Țoiu Oana-Silvia
41.   Wiener Adrian

Fosti membri ai biroului grupului:

Functia Nume si prenume
1. Vicelideri Bulai Iulian
până în 1 feb. 2022
2.   Cambera Oana-Alexandra
până în 1 sep. 2021
3.   Ichim Cristian-Paul
din 1 feb. 2022 - până în 27 iun. 2022
4.   Lupu Andrei-Răzvan
până în 1 sep. 2021
5.   Stoica Diana
din 8 mai 2023 - până în 1 sep. 2023
6.   Stoica Diana
până în 1 feb. 2022
7.   Teniță Dragoș-Cătălin
până în 1 feb. 2022
8. Secretari Toda Daniel-Liviu
din 1 feb. 2022 - până în 27 iun. 2022

Fosti membri ai grupului:

Nume si prenumeMembru pâna
1. Benga Tudor - Vlad 27 iun. 2022
2. Cambera Oana-Alexandra 27 iun. 2022
3. Chichirău Cosette-Paula 4 sep. 2023
4. Gheba Daniel-Sorin 1 feb. 2023
5. Ichim Cristian-Paul 27 iun. 2022
6. Lupu Andrei-Răzvan 7 iun. 2022
7. Özmen Oana-Marciana 7 iun. 2022
8. Polițeanu Mihai-Laurențiu 31 oct. 2022
9. Prunean Alin-Costel 21 iun. 2022
10. Rizea Cristina Camelia 20 iun. 2022
11. Sas Lóránt-Zoltan 22 iun. 2022
12. Teniță Dragoș-Cătălin 1 sep. 2022
13. Toda Daniel-Liviu 27 iun. 2022
14. Tulbure Simina-Geanina-Daniela 6 sep. 2022