Comisie permanentă

Număr membri: 11-41

Subcomisii

Subcomisia pentru protecția copilului

Date de contact

Email: cp07@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2022 2021 2020 Documente: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2021 2020

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru muncă și protecție socială

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Solomon Adrian
președinte din 25 noi. 2021
PSD  
2. Vicepreședinți Csép Éva-Andrea UDMR  
3.   Neață Eugen
vicepreședinte din 7 dec. 2021
PSD  
4.   Seidler Cristian-Gabriel USR  
5.   Vexler Silviu Minoritati  
6. Secretari Polak Tudor PNL  
7.   Șlincu Dan-Constantin
secretar din 7 dec. 2021
PSD  
8. Membri Adomnicăi Mirela Elena PSD  
9.   Andrușceac Antonio AUR 01.02.2021
10.   Berescu Monica-Elena USR  
11.   Calista Mara-Daniela PNL  
12.   Făgărășian Valentin-Ilie PNL 03.03.2021
13.   Mitrea Dumitrina AUR 01.02.2021
14.   Oteșanu Daniela PSD  
15.   Pavelescu Nicolae PSD 01.02.2021
16.   Rizea Cristina Camelia USR  
17.   Stativă Irinel Ioan PSD  
18.   Turcan Raluca PNL 01.02.2021
19.   Țoiu Oana-Silvia USR  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Președinte Țoiu Oana-Silvia USR 25.11.2021
2. Vicepreședinți Solomon Adrian PSD 25.11.2021
3. Secretari Neață Eugen PSD 07.12.2021

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Alexandru Victoria-Violeta Neafiliați   15.12.2021
2. Chira Claudiu-Martin Neafiliați   03.03.2021
3. Dămureanu Ringo AUR 24.02.2021 10.03.2021
4. Kocsis-Cristea Alexandru Neafiliați   03.11.2021
5. Neaga Florian-Claudiu PSD   01.02.2021