Comisie permanentă

Număr membri: 11-41

Subcomisii

Subcomisia pentru minoritatea maghiarăSubcomisia pentru problemele romilorSubcomisia pentru monitorizarea respectării drepturilor persoanelor în stare privativă de libertateSubcomisia pentru societatea civilă

Date de contact

Tel: 021.414.1120, 021.414.1121Fax: 021.414.1121Email: cp05@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2021 2020 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ibram Iusein Minoritati  
2. Vicepreședinți Manea Cătălin-Zamfir Minoritati  
3.   Teniță Dragoș-Cătălin USR  
4.   Teodoroiu Simona-Maya PSD  
5. Secretari Ghiță Daniel-Florin PSD  
6.   Kulcsár-Terza József-György UDMR  
7. Membri Adomnicăi Mirela Elena PSD  
8.   Alexandru Victoria-Violeta Neafiliați 15.12.2021
9.   Barcari Rodica-Luminița Neafiliați 07.12.2021
10.   Bejinariu Eugen PSD  
11.   Coleșa Ilie-Alin AUR 01.02.2021
12.   Damian Romulus-Marius PSD  
13.   Dinu Cristina-Elena PSD  
14.   Gál Károly UDMR  
15.   Ichim Cristian-Paul USR 24.02.2021
16.   Murariu Oana USR 07.12.2021
17.   Orban Ludovic Neafiliați 03.11.2021
18.   Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD  
19.   Roșca Mircea PNL  
20.   Stancu Ionel Minoritati 10.03.2021
21.   Stoica Elena PSD  
22.   Ștefan Ion Neafiliați 07.12.2021
23.   Tanasă Dan AUR 01.02.2021
24.   Tănase Antonel Neafiliați 07.12.2021
25.   Terente Eugen USR  
26.   Vecerdi Cristina-Agnes PNL 24.03.2021
27.   Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD  

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Andrei Alexandru-Ioan PNL   03.11.2021
2. Blaga Daniel-Codruț USR   24.02.2021
3. Horga Maria-Gabriela PNL 10.03.2021 03.11.2021
4. Marșalic Jaro Norbert PNL   03.11.2021
5. Morar Olivia-Diana PNL 10.03.2021 07.12.2021
6. Murariu Oana USR   10.03.2021
7. Sas Lóránt-Zoltan USR 10.03.2021 07.12.2021