Comisie permanentă

Număr membri: 11-41

Domenii de activitate:

bugetul de stat și execuția bugetară; bugetul asigurărilor sociale de stat și execuția acestuia; politica financiară; sistemul de impozite și taxe, asigurări și reasigurări; echilibru monetar circulația bănească, credite și sisteme de credite, dobânzi, scont; bursa de valori și efecte; împrumuturi externe ale statului sau garantate de stat; investiții realizate din credite bugetare.

Date de contact

Email: cp02@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2021 2020 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Huțucă Bogdan-Iulian PNL  
2. Vicepreședinți Burduja Sebastian-Ioan PNL  
3.   Chichirău Cosette-Paula USR  
4.   Horga Maria-Gabriela PNL  
5.   Țuțuianu Marius-Horia PSD  
6. Secretari Firczak Iulius Marian Minoritati  
7.   Pecingină Gheorghe PNL  
8. Membri Bota Călin-Ioan PNL  
9.   Budăi Marius-Constantin PSD  
10.   Feodorov Lucian AUR 01.02.2021
11.   Grecu Ion-Cătălin PSD 25.11.2021
12.   Iancu Marius-Ionel PSD  
13.   Ilie Victor USR  
14.   Kolcsár Anquetil-Károly UDMR  
15.   Merka Adrian-Miroslav Minoritati  
16.   Miklós Zoltán UDMR  
17.   Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR  
18.   Ostaficiuc Marius-Eugen PSD  
19.   Panait Radu USR  
20.   Paraschiv Rodica PSD  
21.   Păunescu Silviu-Titus AUR 15.09.2021
22.   Pirtea Marilen - Gabriel PNL  
23.   Roman Florin-Claudiu PNL  
24.   Sandu Viorica PSD  
25.   Sighiartău Robert-Ionatan PNL  
26.   Suciu Vasile-Daniel PSD  
27.   Șoldan Gheorghe PSD 21.12.2021
28.   Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR  
29.   Vîlceanu Dan PNL  
30.   Zetea Gabriel-Valer PSD  

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Barbu Florin-Ionuț PSD   25.11.2021
2. Florea Oana-Consuela PSD 24.02.2021 21.12.2021
3. Gavrilă Anamaria Neafiliați 24.03.2021 15.09.2021
4. Mărgărit Mitică-Marius PSD   24.02.2021
5. Simion George-Nicolae AUR 01.02.2021 24.03.2021