Comisie permanentă

Număr membri: 11-41

Domenii de activitate

restructurarea economiei la nivel macroeconomic și la nivel sectorial; programe de reconstrucție și dezvoltare; prognoză economică; mijloace și instituții specifice ale economiei de piață; problemele prețurilor și concurenței; libera inițiativă; privatizarea; activitatea economică a Fondului Proprietății de Stat și a Fondurilor Proprietății Private, a regiilor autonome și a societăților comerciale cu capital integral de stat sau mixt; importul și exportul de capital; alte probleme privind strategia dezvoltării economice și politica reformei.

Date de contact

Tel: 021.414.1100, 021.314.2859Fax: 021.414.1188Email: cp01@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2023 2022 2021 2020 Documente: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Dunava Costel Neculai PSD  
2. Vicepreședinți Botez Mihai-Cătălin
vicepreședinte din 22 feb. 2022
USR  
3.   Burciu Cristina PNL  
4.   Focșa Dumitru-Viorel
vicepreședinte din 2 feb. 2021
AUR 01.02.2021
5.   Paladi George-Adrian PSD  
6. Secretari Kelemen Attila UDMR  
7.   Stoica Bogdan-Alin Minoritati  
8.   Șoldan Gheorghe PSD  
9. Membri Avrămescu Gabriel-Ioan PNL 14.03.2022
10.   Făgărășian Valentin-Ilie PNL 02.03.2022
11.   Gheorghe Andrei Daniel PNL 03.03.2021
12.   Hangan Pollyanna-Hanellore USR  
13.   Molnar Radu-Iulian USR 21.04.2021
14.   Năcuță Sorin PNL  
15.   Presură Alexandra PSD  
16.   Simion George-Nicolae AUR 24.03.2021
17.   Stancu Paul PSD  
18.   Stoian Maria PNL  
19.   Șimon Gheorghe PSD  

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Făgărășian Valentin-Ilie PNL   03.03.2021
2. Gavrilă Anamaria Neafiliați 01.02.2021 24.03.2021
3. Miruță Radu-Dinel USR   21.04.2021
4. Todosiu Beniamin USR   02.03.2022
5. Tuță George-Cristian PNL   15.12.2021