Comisie permanentă

Aprobare componență: 22.12.2004

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2008 2007 2006 Documente: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2004-2008

Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Păun Nicolae Minoritati  
2. Vicepreședinți Sasu Ion PRM  
3.   Varga Attila UDMR  
4. Secretari Buciuta Ștefan
secretar din 6 oct. 2005
Minoritati 26.09.2005
5. Membri Albu Gheorghe PD-L 03.03.2005
6.   Becșenescu Dumitru neafiliat 05.03.2007
7.   Chiper Gheorghe PSD  
8.   Cutean Vasile Emilian PSD  
9.   Haszmann Pál-Péter UDMR 08.09.2008
10.   Iustian Mircea Teodor PD-L 05.03.2007
11.   Longher Ghervazen Minoritati 01.11.2005
12.   Matei Cătălin Lucian PSD  
13.   Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL  
14.   Rus Ioan Aurel PRM  
15.   Tărniceru Petru PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Secretari Străchinaru Petre PD-L 03.03.2005
2.   Tcaciuc Ștefan Minoritati 27.07.2005

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Bărbulețiu Tiberiu PNL 19.12.2006 06.02.2007
2. Bruchental-Pop Ionela PD-L   28.02.2005
3. Iustian Mircea Teodor PD-L   06.02.2007
4. Kovacs Attila UDMR 05.03.2007 10.07.2008
5. Meir Nati neafiliat   01.11.2008
6. Străchinaru Petre PD-L   03.03.2005
7. Știrbu Monica-Mihaela PNL 13.12.2005 19.12.2006
8. Tcaciuc Ștefan Minoritati   27.07.2005
9. Voicu Mihai Alexandru PNL   05.10.2005