Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Belgia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei

Mircea Dușa
Mircea Dușa
deputat PSD
Președinte
Roxana-Florentina Anușca
Roxana-Florentina Anușca
deputat PNL
Vicepreședinte
Ecaterina Andronescu
Ecaterina Andronescu
senator PSD
Secretar
Camelia-Margareta Bogdănici Tudor Ciuhodaru Ștefan-Petru Dalca Traian Dobrinescu
Camelia-Margareta Bogdănici
deputat UNPR
membru
din 16 iun. 2014
Tudor Ciuhodaru
deputat PSD
membru
Ștefan-Petru Dalca
deputat ALDE
membru
din 16 iun. 2014
Traian Dobrinescu
deputat PNL
membru
din 10 dec. 2013
Paul Dumbrăvanu Gheorghe Emacu Mircea Dan Geoană Viorel Grigoraș
Paul Dumbrăvanu
deputat PNL
membru
Gheorghe Emacu
deputat UNPR
membru
Mircea Dan Geoană
senator
membru
Viorel Grigoraș
senator PNL
membru
Aurelian Ionescu Árpád-Francisc Márton Dorin Silviu Petrea Gabriela-Maria Podașcă
Aurelian Ionescu
deputat ALDE
membru
Árpád-Francisc Márton
deputat UDMR
membru
Dorin Silviu Petrea
deputat PSD
membru
Gabriela-Maria Podașcă
deputat PSD
membru
Nicolae-Vlad Popa Ionaș-Florin Urcan
Nicolae-Vlad Popa
senator PNL
membru
Ionaș-Florin Urcan
deputat PNL
membru

Fosti membri ai grupului de prietenie

Ioan Adam Ion-Marcel Ciolacu Liviu Codîrlă Ovidiu Ioan Silaghi
Ioan Adam
deputat PSD
până în 19 ian. 2015
Ion-Marcel Ciolacu
deputat PSD
până în 19 dec. 2016
Liviu Codîrlă
deputat PSD
până în 16 iun. 2014
Ovidiu Ioan Silaghi
deputat PNL
până în 3 sep. 2013
Florin Aurelian Popescu Iosif Secășan
Florin Aurelian Popescu
deputat
până în 16 iun. 2014
Iosif Secășan
senator
până în 8 apr. 2014

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 2 februarie 2023, 4:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro