Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
2016-2020 (dep.)
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Steluța-Gustica Cătăniciu Versiunea pentru printare

Steluța-Gustica CĂTĂNICIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2016 - Vicepreședinte
 sep. 2015 - feb. 2016 - Chestor
 feb. - sep. 2015 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2014
 
independent  - din sep. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2014
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din sep. 2014

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (dec. 2015 - oct. 2016)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (oct. 2016 - dec. 2015) - Vicepreședinte (până în sep. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Orientală a Uruguayului 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:130 (în 34 sedinte)
din care declaratii politice:6
Luari de cuvânt în BP: 13 (în 11 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 46, din care 10 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 31
Motiuni: 4

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 8:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro