Cristian BUICAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.40 VÂLCEA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2020 - Secretar
 feb. - sep. 2020 
 sep. 2019 - feb. 2020 
 feb. - sep. 2019 
 sep. 2018 - feb. 2019 
 feb. - sep. 2018 
 sep. 2017 - feb. 2018 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (din dec. 2017)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (sep. - dec. 2017)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în sep. 2017) - Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria 
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Sri Lanka 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Costa Rica