Mircea Dan GEOANĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR - Presedintele Senatului - până în iul. 2012
ales senator în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ, colegiul uninominal nr.5
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2011 - feb. 2012 - Președinte - până în noi. 2011
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în noi. 2011
 
independent  - din noi. 2011

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat - până în noi. 2011
Senator neafiliat - din noi. 2011