Dumitru GHERMAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR
data validarii: 4 septembrie 2017 - HCD nr.65/2017
înlocuieste pe: Marina-Adelina Coste

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din feb. 2019) - Secretar (din sep. 2019)
Comisia pentru politică externă (sep. 2017 - feb. 2019)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Orientală a Uruguayului - din sep. 2017 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - din sep. 2017
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia - din sep. 2017