Ion-Alin-Dan IGNAT
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.1 ALBA
data validarii: 14 martie 2022 - HCD nr.19/2022
înlocuieste pe: Corneliu Olar

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din mar. 2022)
Comisia pentru sănătate și familie (mar. 2022 - sep. 2023)

Comisii speciale
Comisia specială a Camerei Deputaților pentru automatizare și viitorul muncii (din feb. 2024)

Biroul parlamentar:
Alba Iulia, Str. Nicolae Titulescu nr. 28A, jud. Alba