Ion TABUGAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.11 CARAȘ-SEVERIN
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din mai 2018
 - până în iun. 2018
PNL-Partidul Național Liberal - din mar. 2020

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Mișcarea Populară - până în mai 2018 Vicelider - până în sep. 2017
   Vicelider - din sep. 2017
 - până în mai 2018
Deputați neafiliați - din mai 2018
 - până în iun. 2018
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din iun. 2018
 - până în sep. 2019
Deputați neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
Grupul parlamentar PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
 Vicelider
Deputați neafiliați - din feb. 2020
 - până în mar. 2020
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din mar. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația